ABD'li teknoloji devi Google'dan çalışanlarına aşı zorunluluğu

ABD merkezli teknoloji şirketi , çalışanlarına ofislere dönmeden önce aşı yaptırma zorunluluğu getirdi.

ABD'li teknoloji devi Google'dan çalışanlarına aşı zorunluluğu
Editör: Karaman Olay
29 Temmuz 2021 - 14:25
Dünya genelinde korona virüsle mücadele kapsamında evden çalışmaya devam eden şirketler, ofislere dönmeye hazırlanıyor. ABD'li teknoloji devi Google'ın CEO'su Sundar Pichai, ofislerde çalışan herkes için korona virüs aşısı yaptırmanın zorunlu olduğunu açıkladı. Uygulamanın ilk olarak önümüzdeki haftalarda ABD'de başlayacağını belirten Pichai, daha sonra tüm ofislerde geçerli olacağını kaydetti. Pichai ayrıca uygulamanın, Google temsilciliklerinin bulunduğu ülkelerdeki düzenlemeler ve aşıya erişilebilirlik durumuna göre hayata geçirileceğini ifade etti.

İsteyen kalıcı olarak evden çalışabilecek

Delta mutasyonunun vaka sayılarında artışa yol açması nedeniyle ofislere dönüşü 1 Eylül'den 18 Ekim'e erteleyen Google, özel durumdaki kişilerin 2021 yılı sonuna kadar evden çalışmak için başvurabileceğini, herhangi bir çalışanının ise isterse kalıcı olarak evden çalışmak için başvuruda bulunabileceğini belirtti.

Google'ın dünya genelinde 144 bin çalışanı bulunuyor. İLGİLİ HABER Bakan Koca: Şuan aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 87si aşısı tamamlanmamış kişiler Bakan Koca: 'Şuan aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 87’si aşısı tamamlanmamış kişiler'

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum