29 yıldır şehit oğlunu mezarını bırakmayan ve köyde tek kalan babaya "Babalar Günü" sürprizi

29 yıl önce Van’da şehit düşen oğlunun mezarını yalnız bırakmayarak köyden ayrılmayan ve tek başına kalan şehit babasına, Türk Kızılayı ekipleri, Babalar Günü hasebiyle sürpriz yaparak pasta kesti.

29 yıldır şehit oğlunu mezarını bırakmayan ve köyde tek kalan babaya "Babalar Günü" sürprizi
Editör: Karaman Olay
21 Haziran 2020 - 11:15 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 - 11:26
Reklam

1993 yılında Van'da vatani görevini yaparken teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Sabahattin Tokat'ın Kastamonu'nun Araç ilçesi Avlacık köyü Ulualan Mahallesi'nde yaşayan 87 yaşındaki babası Sadık Tokat'ın 64 yıllık evlilik hayatındaki ilk babalar gününü Türk Kızılayı ekipleri kutladı.

87 yaşındaki şehit babası Sadık Tokat ile 82 yaşında hayatını kaybeden Huriye Tokat çiftinin 8 çocuğundan Selahattin Tokat, 1993 yılında Van'da vatani görevini yaparken teröristlerle girdiği çatışmada şehit düştü. Baba Tokat, şehir merkezindeki şehitliğin uzak olması nedeniyle oğlunun naaşını köydeki evlerinin yanına defnettirdi. Zamanla ailenin diğer çocukları ile köy halkının büyük kısmı şehre göç etti. Sadık Tokat ise, eşi ile şehit oğlunun yalnız kalmaması için köyden hiç ayrılmadı. Karı koca, her gün şehit oğullarının kabri başında dua edip mezarının bakımını yaptı. 29 Ocak 2020 tarihinde anne Huriye Tokat, vasiyeti üzerine oğlunun yanına defnedildi. Sadık Tokat, şehit oğlu ve eşini yalnız bırakmamak için şehirde yaşayan çocuklarının ısrarına rağmen köyü terk etmedi. Her gün mezarlığı ziyaret eden Şehit Babası Tokat, artık oğlunun yanı sıra eşine de dua ediyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum