''19 Mayıs'ın 100 yılında Atatürk ve Türk İstiklâli'' paneli

Taş Medreseli Ülkücüler Karaman İl Temsilciliği, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıl etkinlikleri kapsamında panel düzenleyecek.

Reklam
''19 Mayıs'ın 100 yılında Atatürk ve Türk İstiklâli'' paneli
26 Nisan 2019 - 13:24
Reklam

29 Nisan Pazartesi günü Yunus Emre Konferans Salonu’nda düzenlenecek ‘’19 Mayıs’ın 100 yılında Atatürk ve Türk İstiklâli’’ konulu panelin başkanlığını hemşerimiz Dr. Ali Güler yapacak.

Panelde Hacettepe Üniversitesi’nden Öğretim Üyeleri Dr. Abdullah Cüneyt Küsmez ve Dr. Veli Fatih Güven konuşmacı olarak yer alacaklar. Panele tüm Karamanlıları davet eden Taş Medreseli Ülkücüler İl Temsilcisi Mehmet Uçucu; ‘’Tarih, yaşandığı dönemde biten bir durum değildir. Bilakis; sürekli yapılacak tekrarlarla yorumlanıp ders alınması gereken, bugünü ve yarınlarımızı düzenlememizde yol gösterici bir hafızadır. Bütün imkânsızlıklara rağmen Anadolu insanının küllerinden destansı doğuşunun, bir rol model olarak Atatürk’ün verdiği mücadelenin ve daha nice kahramanlıkları bağrında taşıyan o günlerin hafızamızda taze kalması günümüze de ışık tutacaktır. Bu vesileyle; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Milli Mücadele konularının, uzman hocalarımız tarafından anlatılacağı panelimize tüm hemşerilerimi davet ediyorum’’ dedi.

Saat: 19.30’da başlayacak panelde ayrıca; Milli Mücadelede Kongreler döneminden TBMM’nin açılışına kadar olan süreç ve Milli Mücadelenin askeri yönü anlatılacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam