YUSUF GÜNEY KASABAYI SALLADI

YUSUF GÜNEY KASABAYI SALLADI

Kazımkarabekir paşanın doğumunun 136. Yıldönümü ve Kazımkarabekir paşayı anma yaz şenlikleri’nin son gününde Yusuf GÜNEY sahne aldı. Programa İlçe Kaymakamı Ramazan POLAT, Kazımkarabekir Belediye Başkanı Ali İhsan AlANLI, Ak Parti Milletvekili Recep ŞEKER, Ak Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser ve çok sayıda Vatandaş katıldı. Sanatçı Yusuf GÜNEY birbirinden güzel şarkıları ile dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

DENİZ TOPRAK KONSERİ

DENİZ TOPRAK KONSERİ

Kazımkarabekir paşanın doğumunun 136. Yıldönümü ve Kazımkarabekir paşayı anma yaz şenlikleri’nin ikinci gününde Deniz TOPRAK sahne aldı. Programa Ak parti Karaman milletvekili Selman Oğuzhan ESER, Kazımkarabekir Belediye başkanı Ali İhsan ALANLI, Büyük Birlik partisi Karaman il başkanı Ömer Çolak ve çok sayıda vatandaş katıldı. İki saate yakın sahnede kalan Deniz TOPRAK birbirinden güzel şarkıları ile dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatçı Deniz Toprağ’a Kazımkarabekir Belediye başkanı günün anlam ve önemini belirten Kazımkarabekir paşamızın portresini hediye etti. Kazımkarabekir Belediye başkanı Ali İhsan Alanlı sanatçı Deniz TOPRAĞIN isteğini kırmayarak Belediye personelleri ile birlikte oyun havası eşliğinde oynadılar. Deniz TOPRAK Kazımkarabekir halkı ile hatıra fotoğrafları çekinerek program son buldu.

BAŞYAYLA RUZGARI KASABA’DA ESTİ

BAŞYAYLA RUZGARI KASABA’DA ESTİ

Kazım Karabekir Kaymakamlığı ve Kazım Karabekir Belediyesinin organize ettiği Kazım Karabekir Paşa’nın Doğumunun 136.yılını Kutlama ve yaz şöleninde sahneyi alan ilk ünlü sanatçı Turgay Başyayla oldu. İki saat kadar sahnede kalan Turgay Başyayla sevilen Türkülerini Kazım Karabekirliler ile birlikte seslendirdi. Kasabalılara unutulmaz bir gece yaşatan Başyayla sahneden inerek halkın arasında uzun süre şarkılar söyledi. Kazım Karabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı ünlü sanatçı Turgay Başyayla ya Kazım Karabekir Paşanın portresini hediye etti.

AÇILIŞI DUALARLA YAPILDI

AÇILIŞI DUALARLA YAPILDI

Kazımkarabekir Kaymakamlığı ve Kazımkarabekir belediyesi bu yıl 2.sini düzenleyecek olduğu Kazımkarabekir Paşa’nın doğumunun 136. Yılını Şenliklerinin açılışı dualar eşliğinde yaıldı. Açılışa Kazımkarabekir Kaymakamı Ramazan Polat, Kazımkarabekir BeIediye Başkanı Ali ihsan ALANLI, Ak parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan ESER, Ak parti Milletvekili Recep ŞEKER, Chp Karaman Millet vekili İsmail Atakan ÜNVER, Katılımlarıyla ve vatandaşın yoğun katılım ile şölenin açılışı gerçekleşti. Fuar alanının açılışını Kazımkarabekir Belediye Başkanı Ali İhsan ALANLI, Ak parti Karaman Millet vekili Recep ŞEKER , Ak parti karaman Milletvekili Selman Oğuzhan ESER, Ak parti Karaman İl bBaşkanı Mehmet ER dualar ile kurdeleleri kesti. Açılış Yapıldıktan sonra fuar Alanındaki Esnaflar ziyaret edildi. Şenlik Mehteran takımı yapmış olduğu gösteriler ile devam etti.

KARAMAN’DA TERÖR ALARMI

KARAMAN’DA TERÖR ALARMI

Karaman’da bugün imaret caddesi üzerinde meydana gelen olayda, düğün evi olduğu öğrenilen bir evden, cadde üzerinde bayrak asıldı. Fakat bayrağın etrafına asılan farklı renklerdeki baş örtüsünü fark eden vatandaşlar, durumu hemen 155 ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ve itfaye ekipleri olaya anında müdahale ettiler. GELENEK OLDUĞU ANLAŞILDI Polisin düğün sahipleri ile yapmış olduğu görüşmesinde, başörtülerindeki renklerin ve bayrağımızın bu şekilde asılmayacağını söyleyerek düğün sahiplerinin derhal bayrağı indirmesini söyledi. Olay yerinde bulunan Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ömer çolak ise olaya tepki göstererek ‘’ herne sebenle olursa olsun Türk Bayragı hiçbir şeyin altında olamaz, düğününe derneğine saygı duyarız’’ diyerek bayrağımızın asla ve asla bu şekilde aşağıda olmayacağını ve bu reklerle kesinlikle yan yana gelmeyeceğini belirtti.

;