VELİLERE SERVİS UYARISI

GÜNDEM 12 Eylül 2018 18:34
Videoyu Aç VELİLERE SERVİS UYARISI
A
a

17 Eylül Pazartesi günü okulların açılmasıyla birlikte Karaman'da 160 adet C plakalı öğrenci servisi trafiğe çıkacak.

Okulları açılması ile velilerin endişeleride arttı. Okullarda servis şoförlerinin ihmalleri son zamanlarda servislerin güvenirlikleri ile ilgili tartışmalara neden olurken.Veliler ise, servis seçiminde daha dikkatli ve titiz davranmaya başladı.

"Çocuklarınızı vermiş olduğunuz servislerin okul servis yönetmeliğine uygun olup olmadığını ve sürücülerin çocuklarınıza karşı davranışlarını mutlaka kontrol edip, gördüğünüz aksaklıkları Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne mutlaka bildirin. Ayrıca servislere ücret olarak Karaman Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu ücret dışında bir ücret ödemeyiniz.
Bu ücretler ise

ÇİFTLİ SERVİSLER
0-3 km 150 TL,03-06 km 175 TL, 06-10 km 200 TL

TEKLİ SERVİSLER
0-3 km 130 TL,03-06 km 160 TL, 06-10 km 190 TL


UZAK MESAFEDE BULUNAN İLKÖĞRETİM VE LİSELER
10 km ve üzeri için Tekli servisler  210 TL
10 km ve üzeri için Çiftli servisler  250 TL, şeklinde belirlenmiştir.

Ayrıca servis sürücüleri de kılık ve kıyafetine dikkat etmeli, çocuklara bir anne baba gibi yaklaşmalıdır. Onlara tavır ve davranışlarıyla örnek olmalı ve can güvenliği açısından da dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bu sırada, okul idarecileri ve öğretmenlerin de servislerin okul bahçesine girmesine izin vermesi gerekmektedir. Bu çocuklarımızın can güvenliği açısından çok önemlidir. Ayrıca servisler kontrol edilmeli ve uygun olmayan servisler yetkililere hemen bildirilmelidir.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi