ÜNVER'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

GÜNDEM 29 Ağustos 2018 13:01
Videoyu Aç  ÜNVER'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
A
a

"Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında, dünya tarihine mal olmuş eşsiz zaferler kazanan Büyük Türk Milleti'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Tam bağımsızlığımızın sağlanarak ulus devletimizin temellerinin sağlamlaştırıldığı bu önemli gün, cumhuriyetimizin miladıdır. Laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti; tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesinin eseridir. Devletimizin temellerinin atıldığı 30 Ağustos 1922, ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlere de ilham olmalı; bağımsızlığından ve karakterinden ödün vermeyen Türk Milleti, layık olduğu gibi Cumhuriyet değerleri ile aydınlık günlere yürümelidir.
 
Mustafa Kemal Atatürk, bugün 96'ıncı yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos 1922’deki büyük zaferi; “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusunun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır." sözleri ile anlatmıştı. Dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyetimize, birlik ve beraberliğimize saldıranlar bilmelidirler ki; 96 yıl önce nasıl büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele ettiysek, bugün de aynı azim ve kararlılığa sahibiz.
 
Ülkemizin aydınlık yarınlara taşınabilmesi ve devletimizin dünyadaki yerini güçlü bir şekilde alabilmesi için Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine bağlı kalınarak, demokrasi ve özgürlüklerin genişletilmesi kaçınılmaz tek yoldur. Ülkemizin siyasi çıkar çatışmalarına veya çekişmelere değil, kardeşliğe ve adalete ihtiyacı olduğu şüphesizdir. 30 Ağustos gibi büyük bir bağımsızlık destanı ve nice kahramalık öyküleri yazan Büyük Türk Milleti'nin, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusu olacağına inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'mızın tüm kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum."
 
CHP'li Ünver ayrıca, tüm hemşehrilerini; Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Gençlik Kollarının 30 Ağustos Zafer Bayramında gerçekleştireceği 'Gençlik ve Zafer Yürüyüşü'ne davet etti.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi