Ücretsiz Ders Kitapları Sıralarda Hazır

GÜNDEM 17 Eylül 2018 16:13
Videoyu Aç Ücretsiz Ders Kitapları Sıralarda Hazır
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz verilen ders kitapları Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından okullara dağıtıldı.

Okullara getirilen kitaplar, görevliler tarafından her sınıf için ayrıldıktan sonra her öğrenci için poşetlenerek sıralara yerleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Abdülhamit Karataş ile birlikte ücretsiz ders kitabı dağıtım noktasını ve okulları gezerek incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz verilen kitapların dağıtımının yapıldığını söyledi.

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk gününde kitapların tüm öğrencilerin sırasında hazır olduğunun altını çizen Kuntoğlu, "Bu uygulama devletimizin büyüklüğünü, eğitim konusundaki hassasiyetini ve vatandaşa olan hizmeti açısından büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımızın eğitimine katkı sunan ve onların yetişmesinde büyük rol oynayan ders kitaplarımızın sorunsuz bir şekilde okullarımıza ulaştırılmış olup, ilimizde bu yıl toplam 371 bin ücretsiz ders kitabı dağıtılmıştır. Bütün öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı bir eğitim yılı diliyorum." diye konuştu.
Öte yandan, 2018-2019 eğitim öğretim yılında okutulacak kitapların tamamına ‘http://www.eba.gov.tr/ekitap’ internet adresinden ulaşılabilecek.
 

 
1000
icon
Adsız selo 20 Eylül 2018 09:57

Güzel bir konu peki neden yardimci kitaplar aldiriyorlar bu kitaplar zayif ve yetersizmis .Ögretmenlerin söyledigi yada yandaş kitap basan satan yerlerlemi anlasma yapiliyor rant icin

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi