TARIM BAKANLIĞI 3 MAYMUNU OYNUYOR

GÜNDEM 30 Ocak 2020 13:46
Videoyu Aç TARIM BAKANLIĞI 3 MAYMUNU OYNUYOR
A
a

Tarım ve Orman Bakanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver’in 'pancarda eksik tonajdan kaynaklanan kota cezası' ile ilgili soru önergesini cevapladı. Ünver, TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığın verdiği cevap üzerine söz alarak; “Bakanlık çiftçinin sorunlarına kayıtsız kalacaksa, neden vardır?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Tarım ve Orman Bakanlığı’na yazılı soru önergesi vererek; ürünü zarar gören ve bu sebepten dolayı eksik tonaj cezası uygulanması ihtimaliyle karşı karşıya kalan pancar çiftçisinden kota cezasının alınmamasına yönelik bir çalışmanın olup olmadığını sordu. Bakanlık, Ünver’in önergesini cevaplayarak; şeker fabrikaları ile çiftçi arasında yapılan sözleşmelere atıfla bu konunun mücbir sebep olarak değerlendirilebileceğini ancak bunun sözleşmenin taraflarını ilgilendirdiğini ifade etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın soru önergesine verdiği cevap üzerine TBMM’de söz alan Ünver; “Daha önce defaatle, 71 bin dekar alanda pancar ekilen seçim bölgem Karaman’ın yanı sıra Konya, Aksaray, Niğde gibi komşu illerimizin pancar tarlalarında görülen çizgili yaprak kurdunun yüzde 30-40 oranında verim kaybına yol açtığı ve bu sebeple çiftçimizin eksik tonaj cezasıyla karşı karşıya kaldığını ifade etmiş, çiftçimize ceza uygulanmaması için gerekli çalışmanın yapılmasını talep etmiştim.” dedi.

Ünver konuşmasının devamında, "Tarım ve Orman Bakanı’na sesleniyorum." diyerek; “Bakanlık çiftçinin sorunlarına kayıtsız kalacaksa, pancar çiftçisinin kota cezası sorunuyla ilgilenmeyecekse; görmedim, duymadım, bilmiyorum diyerek 3 maymunu oynayacaksa, niye vardır?” diye sordu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi