TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA KINIYORUZ

GÜNDEM 5 Aralık 2018 16:15
Videoyu Aç TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA KINIYORUZ
A
a

“AKP'nin ilimizde göstermiş olduğu Karaman Belediye Başkan adayı Mahmut Sami Şahin'in 04/12/2018 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan talihsiz demeci nedeni ile bu açıklamamız zaruret haline gelmiştir.

Kendisine toplumun önemli bir kesimi tarafından “İthal Aday” eleştirileri yapıldığını belirten bu aday, sözlerini “Onlar isterlerse Karamanoğlu Mehmet Bey’i aday olarak gösterebilirler. Ben zaten onların adayı değilim..” şeklinde devam ettirmiş, Karamanımızın sahip olduğu en büyük ortak değerlerden birisi olan Karamanoğlu Mehmet Bey’i ucuz siyasi tartışmalarına dahil etmiş, hatta merkezine koymuştur.
 
Söz konusu aday tarafından basın kuruluşlarına verilen bu demecin elle tutulur hiçbir yanı yoktur. Toplumun ahlak, adalet, saygı gibi ortak değerleri olduğu gibi, insanları ortak bir paydada birleştiren bir takım manevi değerleri ve şahsiyetleri de vardır. Karamanoğlu Mehmet Bey de, Yunus Emre gibi, Mümine Hatun gibi şehrimizin ortak manevi değerlerinden birisidir.
 
Karamanımızı Karaman yapan bu değerlerimizin böylesine ucuz siyasi polemiklere malzeme yapılmaları, alelade şahsiyetlermiş gibi hafife alınmaları ne bizim ne de Karamanlı hemşerilerimizin kabul edebileceği bir durum değildir. Kendilerini buradan manevi değerlerimize daha saygılı olmaya ve biraz daha ciddiyete davet ediyoruz.
 
Ayrıca; Söz konusu Belediye Başkan Adayının kurduğu, “Ben zaten onların adayı değilim..” cümlesi de ayrı bir talihsiz söylemdir. Burada altı çizilmesi gereken iki husus vardır. Birincisi; “Onlar” kelimesinden kastettiği insanlar kimlerdir. İkincisi; Bir Belediye Başkan Adayının, herkesi ve her kesimi kucaklaması, herkese saygı, sevgi ve hoşgörü çerçevesinde yaklaşması gerekir. Toplumu daha şimdiden ayrıştıran, bölen öteleyen anlayışa sahip bir kişinin, hasbelkader Belediye Başkanı seçildiği takdirde herkese ve her kesime aynı mesafede olacağını, kimseyi ötekileştirmeyeceğini kim söyleyebilir, kim iddia edebilir?
 
Karamanımızın ve Karaman insanının gönlündeki Belediye Başkanı, toplumu ortak bir paydada birleştiren milli ve manevi değerlere saygılı, bu ortak değerleri tartışma ve demeçlerine ucuz malzeme yapmayacak kadar ciddiyet sahibi ve toplumun her kesimini kucaklayacak bir hoşgörüye sahip bir şahsiyet olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Karaman Belediye Başkanlığı gibi sorumluluk ve fazilet sahibi olmayı gerektiren bir makama aday olan tüm kardeşlerimizi azami derecede dikkat ve hassasiyete davet ediyor, hepinize saygılar sunuyorum."

 
1000
icon
ali sayın 6 Aralık 2018 09:06

Adı geçen şahıstan C.bşk.nının haberi varmı acaba hala bu şahsı aday göstermekte ısrarcımı AKP.il teşkilatı en kısa zamanda bu şahsı adaylıktan çıkarılıp daha aklı selim bir aday göstersinler!!!

0 0 Cevap Yaz
Eski Ak partili. 6 Aralık 2018 06:32

Evet eskiden akpartiliydim. Ne zaman belediye başkanı, emir Musa Beydilli, Recep muğlu, Beytullah karakaş, pastacı mehmetlerin parti içine yuvarlandığını gördüm, taylandlara gidip sübyancılık,oğlancılık peşinde koşulduğunu duydun, belediye dullar haremi kurmuş ağalar istedikleri ile belediye içinde makamında yada dışarda milletin namusuna göz dikdiklerini duydum, daha düne kadar fetöyle yatıp kalkan adamlara " partide birkaç kişi vardır onlarla oturup iş ticaret yapmayan, parti içinde hiç mi fetöcü yok " dediğimde "sen fetöcü müsün" denildiğini gördüm. Devletin malı deniz diyenler zaten biliyoruz, işte bu sebeplerden partiden ayrıldım. İyi ki ayrılmışım. Karaman'da ak parti alırsa vay milletin haline. Yine aynı adamlar duracak ve Karaman'ın bitirmeye devam edecekler.

0 1 Cevap Yaz
Suni karaman 5 Aralık 2018 20:42

Karaman Akp il başkanı nerede ne yapar Akp delegeleri bu konuşmaya tek laf edemezler mi kimi kime karşı savunup sessiz kalmaya devam ediyorlar kınıyorum esefle yönetici ve yönetimi kınıyorum yazık yazık sizlere.

0 1 Cevap Yaz
Mustafa 5 Aralık 2018 20:29

Yazık oluyor karaman,ımıza değerlerimizi tanımayan ötekileştiren bu zavallı karamana bir çivi dahi çakmaz çakamaz saygılarımla

1 2 Cevap Yaz
Vatandaş. 5 Aralık 2018 17:48

Cahillik hat safhaya ulaşmış. Kendini birşey zanneden konuşuyor. Balık baştan kokar. Baş ne yaparsa ayaklarda oraya gidiyor. Madem bizlerin başkanı değilse, o zaman bizden de vergi almasın bir zahmet. Zengin olmuş ama adam olamamış. Dönem adamlığı yaptığı iş.

1 3 Cevap Yaz
Mehmet 5 Aralık 2018 17:30

Akp denildiği zaman rant adam kayırma torpil ve ceketi koy seçilir siyaseti Konyadan Konuk milletvekili oldi Karamana ne yararı oldu !! Karamanlı Ertuğrul bakan oldu memleketi çamur pis su içirdi..Önune geleni uyuştucu satıcını dahi seyyar tezgah cenneti yapıp temiz insanların ekmeği ile oynadı sıfır siyaset sıfır oy bu kadar

0 7 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi