SÜRÜCÜLER DİKKAT !

GÜNDEM 2 Ağustos 2018 18:40
Videoyu Aç SÜRÜCÜLER DİKKAT !
A
a

Havaların ısınmasıyla birlikte sokaklara dökülen motosikletlerin karıştığı kazalar artarak devam ederken, bazı sürücüler ise kuralları hiçe sayarak trafikte büyük tehlike saçıyorlar.

Yaz aylarının başlamasıyla trafikteki motosiklet sayısının artması ve suça karışan motosiklet oranının fazlalaşmasından dolayı vatandaş şikayetçi. Özellikle çevreyi rahatsız eden ve trafik kurallarına aykırı olan plakasız motosikletler, kasksız ve ehliyetsiz sürücülerle ilgili cezai uygulamanın yetersiz olduğu Karaman’da vatandaşların tek arzusu polis ekiplerinin denetimleri arttırması ve bu sorunu çözmesi istiyor.

Konu ili ilgili Telefon ve e-mail olarak haber merkezimize sıkıntılarını ileten vatandaşlar konunun gündeme getirilmesini isteyerek; “Havaların ısınmasıyla birlikte yollara dökülen motosikletler, sürücüler tarafından özellikle mahalle aralarında çok hızlı kullanılıyor. Hem çoluk çocuğumuzun hayatlarını riske atıyorlar hem de kask kullanmayarak ve aşırı sürat yaparak kendi hayatlarını riske atıyorlar. Ayrıca bir çok genç sürücüde motosikletlerin egzoz susturucularını sökerek gece ve gündüz saatlerinde aşırı derecede gürültü kirliliğine sebep oluyorlar, kaldırımlarda çocuk park alanlarında adeta cirit atıyorlar bundan dolayı şikayetimizi dile getirmek istiyoruz” dediler. Son yıllarda motosiklet kazalarında birçok kişinin hayatını kaybettiğini belirten vatandaşlar emniyet tedbirlerinin artırılmasını istiyorlar.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat