Suriyeliler ülkelerine tatile gidiyor!

GÜNDEM 6 Ağustos 2018 19:08
Videoyu Aç Suriyeliler ülkelerine tatile gidiyor!
A
a

Kurban Bayramı tatilini ülkelerinde geçirmek isteyen binlerce Suriyeli Öncüpınar Sınır Kapısı'na akın etti.

Suriyeliler, Kurban Bayramı tatilini ülkelerinde geçirmek için sınır kapısına akın etti. Bayramı ülkelerinde geçirmek isteyen yaklaşık 55 bin Suriyeli Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'nda yoğunluğa neden oldu.Pek çok ilden Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısına gelen Suriyeliler, online randevu sistemine kayıtlarını yaptırıyor. Suriyeliler, Kilis Valiliğinin izni ile 1-18 Ağustos tarihleri arasında Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgeleri ile Suriye’nin diğer şehirlerine gidiyor.YAKINLARINA HEDİYE GÖTÜRÜYORLAR!

Suriyeliler, yakınlarına hediye olarak götürecekleri eşyaları taşımakta zorluk çekiyorlar. Suriyelilerin polis ve jandarma gözetiminde Göç İl İdaresi tarafından kayıtları yapılıyor. Pasaport polisinin son kontrolünden geçen Suriyeliler, gümrük görevlilerinin nezaretinde tahsis edilen otobüslerle ülkelerine gidiyor.
ÇOCUKLARA AŞI YAPILIYOR

Sağlık Müdürlüğü görevlileri de 15 yaş altı çocukların aşı kartlarını kontrol ederek, aşı kartı olmayanlara aşı yapıyor. Polis, sınır kapısında izdiham yaşanmaması için tedbirler alıyor. Sabah erken saatlerden itibaren Öncüpınar Sınır Kapısı'na gelen Suriyeliler, 40 dereceyi aşan sıcağa rağmen gidişleri sürüyor.
 
1000
icon
Sehertje 7 Ağustos 2018 22:22

Ne mutlu suriyelim diyene😁

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi