Siyer-i Nebi Yarışmasının Protokolü İmzalandı

GÜNDEM 7 Kasım 2018 13:41
Videoyu Aç Siyer-i Nebi Yarışmasının Protokolü İmzalandı
A
a

Lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Siyer-i Nebi Yarışması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şubesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şube Başkanı Şahabettin Gezen katıldı.

“Öğrencilerimizin Peygamber Efendimizin örnek hayatını ve ahlakını öğrenmesi için bu anlamlı yarışma güzel bir fırsat”

İmza töreni öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu,  lisede öğrenim gören öğrencilerin Peygamber Efendimizi tanıyıp örnek alması için önemli bir yarışma olduğunun altını çizdi. Kuntoğlu, “Öğrencilerimizin Peygamber Efendimizin örnek hayatını ve ahlakını öğrenmesi için bu anlamlı yarışma güzel bir fırsat. Yetiştirdiğimizin nesillerin Peygamber Efendimizin hayatını bilmesi gerekir. Onun örnek ahlakını öğrencilerimize aktarmak için de idareci ve öğretmeler olarak bizlere önemli görevler düşmektedir. Onun mesajlarının, öğrencilerimizin hayatlarına düstur olmasına, Kur´an-ı Kerim nuruyla aydınlanmasına vesile olmalıyız. Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şube Başkanlığı ile imzalayacağımız protokol hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şube Başkanı Şahabettin Gezen, dernek olarak Peygamber Efendimizin izinde bir gençlik yetiştirmek adına; onun hayatının, ahlakının, örnek alınması için gayret gösterdiklerini dile getirdi. Şahabettin Gezen, “Liseli gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için onun yanında mücadele eden genç sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah'a ibadet eden, temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil, bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi.

“Sınav 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak”

Yarışmaya ilişkin bilgiler veren Şube Başkanı Şahabettin Gezen, “İl genelinde öğrenim gören lise öğrencilerimize yönelik sınavlar için www.efendimizinizinde.com adresinden başvuru yapılacaktır. Yarışma için son başvuru tarihi 18 Kasım 2018 saat 23.59’a kadar olup, sınav 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacaktır. Sınavların sonucu 31 Aralık 2018 tarihinde düzenlenecek Mekke’nin Fethi ve Siyer-i Nebi Sınavı Ödül Töreni programında ilan edilecektir” ifadelerini kullandı.

Yarışmada dereceye girecek öğrencilere verilecek hediyeler konusunda da açıklamalarda bulunan Şahabettin Gezen, “Karaman ili genelinde kız ve erkek öğrenciler için ayrı olmak üzere, birinciye 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL, dördüncüye 250 TL ve 5 ile10 arası dereceye giren öğrencilere sürpriz hediyeler verilecektir. Ayrıca Türkiye birincisi 8 bin TL, ikinci 6 bin TL, üçüncü de 4 bin TL ödül alacaktır.” şeklinde konuştu.

Program, imzaların atılması ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi