SİTEMİZE ULAŞAN BAYRAM TEBRİKLERİ

GÜNDEM 18 Ağustos 2018 16:16
Videoyu Aç SİTEMİZE ULAŞAN BAYRAM TEBRİKLERİ
A
a

SİTEMİZE ULAŞAN BAYRAM TEBRİKLERİ

 
BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm Karamanlı vatandaşlarımızın ve İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı kutladı.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yayımladığı mesajla vatandaşların Kurban Bayramı'nı tebrik etti. Bayramın; ailelere, millete, İslam dünyasına ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dileyen Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz. Bu bayramda, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. Bu günler, aynı zamanda Hac ibadetinin ifa edildiği; dilleri, ırkları, tenleri, renkleri, kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, Arafat meydanında, dualar eşliğinde, müstesna bir kardeşlik manzarası sergilediği günlerdir. Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum.

Bayramın coşku ve mutluluğu, insanlık ailesinin bütün üyeleriyle, bütün kardeşlerimizle birlikte yaşanabilirse anlamlıdır. Ne yazık ki, bugün barış ve huzura hasret kalan İslam coğrafyasının sokaklarında kurban değil, Müslüman kanı akıyor. İslam dünyasının kadim şehirleri, dünün esenlik ve barış yurtları, bugün yaşanılması zor ve insanların terk ettiği beldeler haline gelmiş durumda. Filistin, Suriye, Irak, Libya, Mısır, Yemen ve Myanmar’da kardeşlerimizin Bayram sevinci, kan ve gözyaşları arasında adeta kayboluyor. Allah tüm Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.

Her biri birer kahramanlık ve fedakârlık abidesi olan şehitlerimize, gazilerimize vefa borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Bu bayramda özellikle şehitlerimizin yakınlarını, kahraman gazilerimizi yalnız bırakmayalım. Bayram ziyareti için yola çıkan tüm vatandaşlarımızdan, trafik kurallarına riayet etmelerini, dikkatli şekilde araç kullanmalarını rica ediyorum. Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden temenni ediyorum."
___________________________________

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep MUĞLU Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan MUĞLU mesajında şu ifadelere yer verdi;
 
"Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en yüksek düzeyde yaşandığı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. tarihimizin derinliklerinden gelen yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayramlardır.
Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik ve beraberliğin, dostluk duygularının güçlendiği, insanların kaynaşmasına ve barışın tesisine aracılık eden ulvi ve müstesna günlerdir. özellikle bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.

Bu duygularla Kurban Bayramınızı en samimi duygularımla kutlar, paylaşmanın ve yardımlaşmanın esas olduğu, sevgi, kardeşlik, dostluk ve huzur içerisinde nice bayramlara kavuşmanızı temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım." dedi.

____________________________________

İl Müdürü Kuntoğlu’ndan Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kutoğlu Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yayınladığı mesajında;
“Vatan bahsinde teferruatı hiçe sayan milletimiz, içerisinde bulunduğu süreçte birlik ve beraberliği hat safhada yaşamaktadır. Bu iklim içerisinde bayrama girerken Allah’a ve kullara yakınlaşma vesilesi olan kurbanlıklar kesilecek, en yakınımızdan en uzağa paylaşmayı kardeşlik vesilesi kılacağız.
Necip bir milletin fertleri olarak zorlukları ancak birlikte aşmanın kolaylığını dosta ve düşmana her daim göstermişiz. Birliğimizin, dirliğimizin sarsılmaz kaynağı olduğunu çok iyi idrak ediyoruz. Bu bilinçle bayramı, kardeşliğimizi pekiştiren bir fırsat olarak görmeli, paylaştıkça artan bereketin tüm ölçütlerin üstünde bir değer olduğunu hatırda tutmalıyız.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde, hep bir arada huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, tüm eğitim çalışanlarımızın, velilerin ve sevgili öğrencilerimizin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlar; sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım” dedi.
_____________________________

SAADET PARTİSİ

İnşallah önümüzdeki Salı günü İslam dünyası olarak Kurban Bayramını idrak edeceğiz.
Bu mübarek günlerin ülkemizin ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyorum.
Kurban Bayramının İslam ülkelerinde ve yeryüzünde akan kanın, yaşanan acıların ve zulümlerin son bulması için bir fırsat olmasını temenni ediyorum.
Ülkemiz tarihi bir süreçten geçiyor.

Bugün;
Kalbimizdeki kini kurban edip kardeşliği tesis etme günüdür.
Kalbimizdeki kibri kurban edip tevazuyu tesis etme günüdür.
Kalbimizdeki hırsı kurban edip kanaati tesis etme günüdür.
Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve İslam dünyasının Kurban
Bayramını tebrik ediyor hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum.
 
Şaban Şahin
Saadet Partisi GİK üyesi
Karaman İl Başkanı
__________________________________

Karaman İl Sağlık Müdürü
KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN


Yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en güzel örneklerinin sergilendiği, milli ve dini ortak değerlerimizin canlandığı bir Kurban Bayramı’na daha milletçe ulaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Üzerinde yaşadığımız bu güzel memleketin en büyük sinerji kaynağı şüphesiz kültürel zenginliğimiz ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhudur. Bu sebeple, her bayramda olduğu gibi bu bayramda da kurban etlerimizi ihtiyaç sahipleri ile buluşturmak yoksul, yetim, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızın hatırlanması ve desteklenmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Bayramı bayram tadında geçirmek ve herhangi bir yaralanmaya neden olmamak için, kişilerin kurbanlık hayvanlarının kesimini kendi alanında profesyonel ve deneyimli insanlara yaptırması gerekiyor.

Ciltte meydana gelen ufak kesiler ile sıyrıklar fazla kanamaya sebep olmamaktadır. Ancak bu tür kesiler zamanında tedavi edilmeği takdirde o bölgenin enfeksiyon kapmasına neden olabilmektedir. Yaralanma olduğu zaman ilk olarak yara üzerine temiz bir gazlı bez ile kompresyon yapılmalı, antiseptik solüsyon ile temizlenmeli daha sonra ise yara bandı, sargı bezi vb. pansuman malzemesi ile bölge kapatılmalıdır. Kesim alanında antiseptik solüsyon ve gazlı bez olmadığı takdirde ise yara sabunlu su ile yıkanarak temizlendikten sonra temiz bir bez parçası ile kapatılabilir. Meydana gelen derin kesilerde kanı durdurmak için yaranın üzerine kesinlikle tütün, kül ve şeker gibi maddelerin sürülmemesi gerekir.

Bu tür müdahaleler yaranın enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Derin kesilerde de basit kesiler de yapılan işlemler yapılarak dikiş atılması için en yakın hastaneye başvurulması gerekir. Kişi hastaneye getirilene kadar kesinin olduğu yer kalp hizasından yukarıda tutularak kan kaybının önlenmesi gerekir. Kesi yaralanmalarına maruz kalan kişiler 48 saat içinde mutlaka tetanos aşısı yapılmalıdır(yakın zamanda tetanos aşısı yapılmamışsa).

Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, bayramın Karaman halkına, ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Dr. Hasan ARSLAN
Karaman İl Sağlık Müdürü


_______________________________________________

REKTÖR AKGÜL’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Birlik ve beraberlik, kardeşlik ve dostluk, dayanışma ve yardımlaşma duygularının en samimi şekilde hayatımıza yansıdığı bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Sevgi ve merhametin toplumumuzun bütün kesimine yayıldığı, dargınlıkların son bulduğu ve sorumluluklarımızın bilincinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin gözetildiği, son dönemde yaşanan küresel olaylar neticesinde ülke olarak çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz milli birlik ve beraberliğimizin can bulduğu, ülkemizin yanı sıra tüm İslam coğrafyasında huzurun ve bereketin hâkim olacağı bir bayram geçirebilmek en büyük temennimizdir.

Bu vesileyle başta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olmak üzere bütün Karamanlı hemşehrilerimizin ve milletimizin Kurban Bayramı’nı kutlar; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini dilerim.”

  
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi