Sigara tiryakilerine kötü haber

GÜNDEM 21 Ekim 2019 13:04
Videoyu Aç Sigara tiryakilerine kötü haber
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan sigara yasağı ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. "Geri adım atmayacağız" diyen Erdoğan sanatçılardan ve STK'lardan sigara yasağı konusunda olumlu destek beklediğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11. Rize Tanıtım günleri programına katıldı. Katıldığı programda sigara yasağı konusunda açıklama yapan Erdoğan, "Bırakalım sigarayı, içelim Rize çayı" diyerek sigaranın hem sağlığa hem bütçeye zarar verdiğini ifade etti.

Sigara kullanımın azaltılması konusunda başlatılan projelerin devam ettiğini söyleyen Erdoğan, elektronik sigara ile mücadelenin devam edeceğini kaydederek "Tek tip paket uygulamasına geçiyoruz. Artık sigara paketlerinin üzerinde özendirici simgelerin olmasına müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"BU HARAMDIR"


Açıklamasında sigara ile gerçek bir mücadele başlatıldığını kaydeden Erdoğan, "Burada bir karar verelim sigarayı bırakalım. Hem kasaya hem keseye hem de sağlığa zararlıdır. Bir Cumhurbaşkanı olarak söylüyorum bu haramdır." şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

"BUNLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

Philips mi ne Türkiye'de yatırım yapacakmış. Bunun adını da yatırım koymuşlar. Şimdi kaçak olarak ülkeme sokmaya çalışıyorlar. Elektronik sigara üretmek için bizden yer istediler. Vermedik, vermeyeceğiz. Bunlar benim milletimi zehirleyerek zengin olmak istiyorlar. Bunlara fırsat vermeyeceğiz.
 

 
Kaynak : KAMU BÜLTENİ  
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi