Şeker Fabrikasının Alım Politikaları Canından Bezdirdi

GÜNDEM 1 Kasım 2019 14:03
Videoyu Aç Şeker Fabrikasının Alım Politikaları Canından Bezdirdi
A
a

Pancar Üreticilerimizi Cumhurbaşkanımız Sevindirdi, Şeker Fabrikasının Alım Politikaları Canından Bezdirdi.

Pancar alım kampanyasının başlaması İle başlayan sorunlarımız bir türlü bitmiyor. Özellikle bazı kantarların geç açılması, erken açılan kantarlarda pancar gönderilen Burdur ve Susurluk fabrikalarının düzenli alım yapmaması, Kasım ayı gelmesine rağmen serbest söküme geçilmemesi, üreticiye büyük sıkıntı yaşatmıştır. Bugün itibarı İle arazide 400 bin ton Pancarımız var ve üreticimiz canından bezmiş durumda. Yaşanan tüm bu sıkıntıları milletvekillerimiz Sayın Recep ŞEKER ve Sayın Selman Oğuzhan ESER’e iletiyoruz ve çözüme ulaşıyoruz.

Fakat hem milletvekillerimiz hem de bizlerin tüm çaba ve gayretleri ile çözülen sorunlar, kurumlardaki yetkililerin sorumluluk almaması ve tecrübeli personelin olmaması neticesinde istenilen seviyeye ulaşamamaktadır.

 Önümüz kara kış, üreticimiz tedirgin ve pancar yerlerine hububat ekimi yapılacak. Bu alım politikaları günlük kotalarla yaklaşık 60 gün sürer, tabi hava hiç yağmaz ise. 

Ama soğukların ve yağışların gün geçtikçe artacağı kış mevsimine giriyoruz, umarım Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu fiyatlarla yüzü gülen ama tarihinde yaşamadığı zorlukları çeken Pancar üreticimizin haklı sebeplerden dolayı Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü ve Ereğli Fabrika Müdürlüğü üreticilerimizin sesini duyarlar. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi