NEVRUZ YENİ BAŞLANGIÇLARA VE GÜZELLİKLERE VESİLE OLSUN

GÜNDEM 21 Mart 2019 10:50
Videoyu Aç NEVRUZ YENİ BAŞLANGIÇLARA VE GÜZELLİKLERE VESİLE OLSUN
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı, 21 Mart Bahar Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınlayarak, tarihsel büyük bir öneme sahip bu günün birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının pekişmesine ve yeni güzel başlangıçlara vesile olmasını diledi.

Başkan Adayı Kalaycı yayınladığı mesajda;

Orta Asya, Kafkaslar ve Ortadoğu’da bayram olarak kutlanan, yeni bir başlangıç olarak kabul edilen Bahar Bayramı ya da diğer ismi ile Nevruz Bayramı, ülkemizde de birliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiren günler arasında yer almaktadır.

Bu ve buna benzer günler, ortak kültür ve inanç değerleri etrafında asırlardır barış ve huzur içinde yaşayan milletimizi ayrıştırmak bir yana; daha da birleştiren, kardeşlik duygularını pekiştiren günlerdir.

Bizler birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış ve asırlardır bu güzel topraklarda birlikte, barış içinde yaşamış bir milletiz. Yunus Emremizin “Yaratılanı severiz, Yaratan’dan ötürü” şeklinde dile getirdiği hoşgörü ve medeniyet anlayışına mensup bir millet olarak aramızdaki sevgi, saygı ve kardeşlik bağıyla hoşgörü iklimi içinde hep birlikte yaşamayı ilelebet devam ettireceğiz.

Başta Karamanlı hemşehrilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Nevruz – Bahar Bayramlarını kutluyor, gönül coğrafyamızda yaşayan, yüreği bizlerle atan herkese bu anlamlı günün sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” Dedi.    


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi