MUHTARLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

GÜNDEM 22 Mart 2020 14:51
Videoyu Aç MUHTARLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
A
a

Karaman’ın Ermenek ilçesinde iki muhtar mahallelerini kendi imkanları ile dezenfekte etti.

Orta Mahalle Muhtarı Alaattin Çiçen (43) ile Sandıklı Mahallesi Muhtarı Sadettin Gökçe (41), mahallelerinde yaşlı nüfusun fazla olduğunu belirterek kendi imkanları ile mahallerinde vatandaşların en fazla temas ettiği yerleri dezenfekte etti.

Ermenek Orta Mahalle Muhtarı Alaattin Çiçen, "Dünyada salgın hastalık olan koronavirüs için mahallemizde kendi imkanlarımızla, özellikle 50 yaş üzeri vatandaşlarımıza maske dağıtarak ilaçlamamızı yapacağız’’ dedi.
 
 “Yaşlı nüfus çok olduğu için özen gösteriyoruz”

Sandıklı Mahallesi Muhtarı Sadettin Gökçe ise, bir hayırseverin temin ettiği kolonyaları mahallede ikamet eden yaşlılara ulaştırdığını dile getirerek, "Dünyada yayılan virüsten dolayı Sandıklı Mahallemizde de büyüklerimizin, küçüklerimizin özellikle yaşlılarımızın temas ettiği yerleri ilaçlıyoruz. Kimse zarar görmesin diye. Yaşlılarımızı uyarıyoruz sokağa çıkmamaları için. Bölgemizde yaşlı nüfuz çok olduğu için dikkat ediyoruz. Yaşlılarımıza yardımcı oluyoruz. Her konuda mahallelinin yanındayım. Vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olacağız muhtarlık olarak’’ dedi.

Bölgedeki köylerde de cami, ilkokul ve köylünün ortak kullanım alanları başta olmak üzere dezenfekte çalışmalarının başladığı bilgisi ulaştı.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi