MUĞLU SÖZÜNÜ TUTTU

GÜNDEM 29 Ağustos 2018 19:11
Videoyu Aç MUĞLU SÖZÜNÜ TUTTU
A
a

Karaman Ziraat Odası ve İl Özel İdaresi işbirliği ile köylerdeki çiftçiler için alınan tarım ekipmanları düzenlenen törenle dağıtıldı.

Ziraat Odası bahçesinde düzenlenen programa konuşan Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu,"Köylerimizdeki üreticilerimizin eksikliklerini tespit ediyor, görüyoruz. Ona göre de ekipman dağıtımı konusunda işbirliği yaparak herkesin ihtiyacı olan ekipmanı alıp veriyoruz. Ezbere hiçbir iş yapmamayı önemsiyoruz. Paylaşmayı seviyoruz, birlikte hareket etmeyi seviyoruz. Araştırdık özellikle pekmez yapımında dağ köylerimizin çektiği sıkıntıları gördük. Ona göre üzüm sıkma makinesi yaptırdık. İhtiyacı olan herkese ulaşmaya çalıştık. Bu ekipmanlar üreticilerimizin işlerini ciddi anlamda kolaylaştıracak” dedi.

Muğlu, konuşmasının sonunda ekipmanların alınmasında destek olan herkese teşekkür etti.
 
“Köylerin taleplerini karşılamaya devam edeceğiz”

İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar'da hizmetlerinin devam edeceğini belirterek, köylülerin taleplerini imkanları ölçüsünde karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.
Kapar, "Ziraat Odası ve İl Özel İdaresinin imkanları günün şartları içerisinde yeterli değil. Ama biz ortaklaşarak bu makineleri köylülerimizle buluşturmayı sağladık. Bundan sonra da bu tür hizmetlerimiz devam edecek. Talepleri bundan önce olduğu gibi bundan sonra da karşılamaya devam edeceğiz." diye konuştu.
Tören, köy muhtarlarına 32 üzüm sıkma makinesi, 37 arpa ezme makinesi, 20 helezon, 7 yükleme bandı, 10 merdane, 1 patates sökme makinesi, 1 kükürt atma makinesi, 5 zeytin boylama makinesi, 1 Antep fıstığı soyma makinesi, 8 selektör teslimi ile sona erdi.

Ekipman dağıtım törenine, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar, AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er,  Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile ekipman alacak olan köylerin muhtarları ve davetliler katıldı.

 
1000
icon
Ramazan kursunbilek 29 Ağustos 2018 19:28

Akcasehirede ilaç makinası iki tonluk iki adet.yer tesviye makinası.andal ve kürek çapa makinası istiyoruz. Başkan.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi