Milletvekili maaşları düşürülsün!

GÜNDEM 11 Ağustos 2018 16:08
Videoyu Aç Milletvekili maaşları düşürülsün!
A
a

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı kamuda tasarruf tedbirlerinin ardından #milletvekilimaaşları sosyal medya hesabı Twitter'da en çok tartışılan konular arasına girdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı kamuda tasarruf tedbirlerinin ardından gözler atılacak adımlara çevrildi. Son günlerde artan döviz kuru ile Türk Lirası'nın her geçen gün daha fazla değer kaybetmesi ile birlikte milletvekili maaşlarının düşürülmesi Twitter'da TT oldu. #Milletvekilimaaşları Binlerce kullanıcı Twitter hesapları üzerinden kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında milletvekili maaşlarının ve emeklilik sistemlerinin yeniden düzenlenmesini talep etti.

18 BİN TL'DEN FAZLA MAAŞ ALIYORLAR

Milletvekilleri 2018 yılında ortalama 18 bin TL maaş alıyor. Ayrıca bir dönem vekillik yapanlar emeklilik hakkı kazanarak 10 bin TL'nin üzerinde emeklilik maaşı alıyor. #milletvekilimaaşları etiketi altında yapılan yorumlar, vekillerin maaşlarının yüzde 50 oranında düşürülmesi ve emeklilik için bir dönem vekillik şartının kaldırılması şeklinde.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat