MİLLET KIRAATHANESİ HİZMETE AÇILDI

GÜNDEM 9 Ekim 2018 16:38
Videoyu Aç MİLLET KIRAATHANESİ HİZMETE AÇILDI
A
a

Karaman Belediyesi tarafından Millet Kıraathanesine dönüştürülen tarihi Hatuniye Medresesi düzenlenen törenle açıldı. Millet Kıraathanesinin açılışı il protokolü tarafından yapıldı. Karaman Valisi Fahri Meral, açılışını yaptığı Millet Kıraathanesini Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgülle birlikte gezdi.

  “Vatandaşın Milet Kıraathanesine büyük ilgisi var”

Açılışın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ve tüm ülkemizde çığ gibi yayılarak açılmaya başlanan Millet Kıraathaneleri, milletimizin çok rahatlıkla kitabını okuyabileceği nezih ortamlar oluşturdu. Karamanımızda da bizler Hatuniye Medresesini bu amaçla kullanalım düşüncesi oluşmuştu. Bu gün burayı Millet Kıraathanesi olarak halkın hizmetine açıyoruz. Elimizdeki tüm kitapları burada sergileyeceğiz. Gerek öğrencilerimiz, gerekse vatandaşlarımızın tamamı burada çok rahatlıkla istedikleri kitaba ulaşa bilecekler” dedi.

Daha açılışını gerçekleştirmeden vatandaşın yoğun ilgisi olduğu görülüyor diyen Çalışkan, “Burada Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz ile birlikte anlaşarak belli günlerde okuma günleri gerçekleştireceğiz. Böylece burası kitap okuma, şiir dinletileri, sosyal ihtiyaçların karşılandığı ve bilgiye ulaşıldığı yer olacak” diye konuştu.
 
1000
icon
Önemli değil 11 Ekim 2018 00:44

Daha çok boş insan daha çok davar davarlar

0 0 Cevap Yaz
Karabulut 10 Ekim 2018 11:46

Ne gerek var demi teknolojiye üretime ihracata uzay bilimlerine okumaya kütüphaneye çünkü okursan öğrenirsin yargılarsın sentez yaparsın olaylara taraf değil objektif bakarsın kral çıplak dersin neyse kek var yinmiii çay var icenmiii emmiii

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi