ESNAF KARANTİNADA!

Ülkemizde olduğu gibi Karaman’da da ekonomik kriz henüz son bulmamışken, şimdide Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Coronavirüs esnafın belini büktü. Hükümetimizin açıklamış oluğu ekonomik paket küçük esnafı hiçbir şekilde tatmin etmedi. İş yerini kapatan esnaflar giderlerini karşılayabilmek için kara kara evlerinde adeta karantinaya girdi.

22 Mart 2020 00:56
A
a
Bu esnafın ev karantinası, birçok filozof yetiştireceğe de benziyor.

Karaman Valimiz Sayın Fahri Meral’in koordinesinde yürütülen Coronavirüs’e karşı dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürüyor. Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın da başarılı çalışmaları gözlerden kaçmıyor.

PEKİ, ESNAF NE İSTİYOR?

Karaman’da birçok esnaf ile yapmış olduğum görüşmeler neticesinde, ekonomik paketin içerisinde kendilerini bulamadıklarını belirtmekteler. Esnaf bu zor süreçte Devletinin yanında olmak istiyor. Hükümetinde esnafı gerek kira, gerekse personel maaş ödemelerinde desteklemelerini bekliyor. Sürecin nereye gideceği ise henüz belirsizliğini koruyor. Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği başkanı Bayram Uysal’ın esnaflara nefes aldıracak bazı girişimleri bulunmakta. Temennimiz en kısa zamanda sonuca ulaşması.

EKONOMİK SAVAŞ’A HAZIR OLUN!

Malum süreçten en çok etkilenecek olan işverenler. Buda zincirleme olarak bütün herkese yansıyacaktır. Ekonomik bir savaş süreci bizleri bekliyor. Bu süreçte birçok esnaf kepenklerini kapatmak, birçok kişide issiz kalmak zorunda kalabilir.

OSB EKONOMİSİ

Karaman’da Organize sanayi bölgesindeki birçok fabrika yurt dışına ihracat yapmaktadır. İhracatın durma noktasına geldiği OSB’de Ekonomik olarak yıpranan iş adamları. Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu ekonomik paket ile nefes alacak.

Peki ya işçiler?

Acaba korunuyorlar mı?
 
 
 
 

 
1000
icon
Hakan er 22 Mart 2020 11:47

Evet korunuyorlar başörtüsü takıp güldürmeyin insanı ne maske ne eldiven halen üretime devam böylemi temas mesafe koyup koruncaz

0 0 Cevap Yaz
e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi