3 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GETİRDİ!

31 Mart seçimleri sonuçları öncelikle ülkemize Türk-İslam alemine ve Karamanımıza hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

7 Nisan 2019 19:23
A
a
Ak Partinin kalesi konumunda olan Karaman’da seçimi kaybetmesinin ardından herkes bir günah keçisi arayışına girdi. Kimi adayın yanlış bir aday olduğunu, kimi başarısızlığın sebebinin Ak Parti yöneticilerinin olduğunu dillendirdi.  Ama…

Şunu atlamamak gereklidir ki Karaman’da Ak Parti seçimi kaybeti ise bunun tek sorumlusu yalancıdır. Kimse başka suçlu aramasın!

Halk arasında çokça dillendirilen ancak basına yansımamış bir hususta belediyenin son beş yıldaki yönetimin yaptığı işlerdir ....

Ak partinin kaybetmesine neden olan, göz ardı edilen en önemli nedenlerden biri, hatta en basta geleni devamlı kapris ego içerisinde olan, daha önce bulunduğu görevlerde başarılı olamayan kişilerin belediyeye alınması hatta yönetici olması.

Bu kişilere bırakın is çözdürmeyi ulaşmak bile mümkün değildi.

Memuriyetin ne demek olduğunu bilmeyen Cumhurbaşkanının adını kullanarak oturdukları koltuğu koruyan ancak koltukları hiç edenler unutulmamalı. Yöneticiliği yalan konuşarak idare etme sanatı haline getiren herkese mavi boncuk dağıtan ama icraat yapamayanlar unutulmamalı. Kendisini geri çekerek kent konseyi vb. sivil toplum kuruluşlarını ön plana çıkararak tepki toplanan projeler unutulmamalı.

Yapılan uygulamaların kişilere özgü olması, imar rantlarında birilerinin arka planda durarak bunlara öncülük etmesi unutulmamalı. Ankara’da Cumhurbaşkanı ne kadar bağırsa da, gönül belediyeciliği dese de, gönülleri kırıp, eş dost diyenler unutulmamalı.
 
İşinin ehli olmayan Ahbap Çavuş ilişkisi ile belediyenin içerisinde karargâh kurmuş olan yöneticiler. Öyleki bu zatı muhteremlerden bazıları ise kendi memleketlerinde bile seven insan sayısı azdır. DEVLET yöneticilerine saygı duymasını dahi bilmeyen kendine faydası olmayan bir kişinin Karaman’a ne faydası olabilirdi ki.
 
Adeta yalan makinası gibi çalışıp, o anki durumu geçiştirmeyi kendine ahlak edinmişler. Benlik duygusu ile hareket ederek kendisinin bile farkında olmadan sessiz bir fırtınayı biriktirdi. Bir ata sözü var ya Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış…

Kendi çıkarlarını her şeyin üzerinde tutarak, cebine dokunmayan hiçbir şeye adım atmayan, şehrin imar durumunu bozan, yıllarca adeta Belediyenin kanını emip duran meclis üyelerini unutmamak gerekli.

Karamanlı susar konuşmaz, ama her şeyi gözlemler, güler, inanmış gibi yapar, ama gereğini zamanı gelince mutlaka yapar. Israrla başarısızlığı il yönetimine, vekillere, ithal başkandı o yüzden olmadı diye kamuoyu oluşturanlar aslında ayni kişilerdir.

Çünkü oturdukları koltuğun altı pis, görünmesin istiyorlar. Ama unutulmamalı ki başarılı bir yönetimli belediye olsaydı,  yukardaki olumsuzluklara rağmen Karaman halkı seçimde gereken desteği verip yanlarında yer alırdı. Karaman halkı başarısız kişilerin hala arkasında durarak onları bir yerlere taşıyanlara da bir gün hesap soracaktır.
 
Sonuç olarak; Her şerde bir hayır vardır derler, bu yanlışlar sonucu Karaman; halkı ile kucaklaşan, temiz siyaseti ilke edinmiş, Hz. Ömer Adaletinden şaşmayacak, öz evladı Savaş KALAYCI’ yı KAZANDI…

Saygı ve sevgilerimle…
 
 

 
1000
icon
Suat kürekçi 8 Nisan 2019 20:57

Kendileri bilir...kendileri bilir....karamanlı bir şey anlamaz bilmez....ammmaa...perde arkası varya perde arkası..Allah..vicdan..ve gönlü kırılmış..umursanmayan insan eline mühürü alınca...basar geçer..neticesine gelince..anlatmaya ne hacet .görüyorsunuz yaa..İşte sineye çeker Karamanlı..vakti saati gelince ölçer...biçer..KARAMANa en layık olanı seçer..KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ KALACI ..hoş geldin aramızday dın ancak bir adım öne çıkardı KARAMANlı seni..hoşgeldin..bir kerre KARAMANlıya teşekkürler....

0 3 Cevap Yaz
Abdullah Esen 7 Nisan 2019 21:02

Objektif bir değerlendirme olmuş Ama en önemlisi kibir siyaseti Karamanda başarısız oldu.

0 3 Cevap Yaz
e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi