Lisede düzenleme! Devamsızlık yapmayanlar...

GÜNDEM 2 Eylül 2018 13:44
Videoyu Aç Lisede düzenleme! Devamsızlık yapmayanlar...
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lisede öğrenim gören öğrenciler için teni düzenleme yaptı. Artık özürsüz devamsızlığı 5 günü geçmeyen öğrenciler teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi alabilecek.


MEB'in orta öğretim için yaptığı düzenleme ile öğrencilerin belge alması için devamsızlığının az olması gerekiyor. Yeni düzenleme ile özürsüz devamsızlığı 5 günü geçmeyen öğrencilere takdir, teşeküür ve üstün başarı belgesi alabilecek.

MEB'in aldığı yeni karar Resmi Gazete yayınlandı.

Yönetmelikte, "1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" yasal dayanak kapsamına alındı. Yeni düzenleme ile öğrenciler, okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70'ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden, 70 ile 84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, orta öğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirecek.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi