KURBANLIKLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

GÜNDEM 19 Ağustos 2018 15:49
Videoyu Aç KURBANLIKLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI
A
a

Karaman'da Üniversite Mahallesi Hastane arkasında ve Çeltek Mahallesi'nde kurulan kurban pazarında büyük ve küçük baş kurbanlıklar alıcılarını bekliyor.

KURBANLIKLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Karaman'da Üniversite Mahallesi Hastane arkasında ve Çeltek Mahallesi'nde kurulan hayvan pazarında satışa çıkarılan kurbanlıklar yeni sahiplerini bekliyor. Satıcılar, pazarda bulunan büyük ve küçükbaş kurbanlık fiyatlarının geçen sene göre daha düşük olduğunu ifade etti. Kurbanlıklara henüz beklenen ilginin olmadığını söyleyen satıcılar, ellerindeki hayvanları satabilmek için pazarın hareketlenmesini bekliyor. Her bütçeye uygun kurbanlıkların pazarda bulunduğunu kaydeden satıcılar ile erkenden kurbanlıklarını almak isteyen müşteriler arasındaki kıyasıya pazarlık anları ilginç görüntüler oluşturdu.
 
“Halkımız sıkıntıda olduğu için fiyatları çektik”
 
Yaklaşık 18 yıldır büyükbaş kurban sattığını söyleyen ,Kamil Günaydın "Satışlardan genel olarak memnun değiliz. Biraz da ülke olarak sıkıntı da olduğumuz için biz de üreticiler olarak ister istemez fiyatları çektik. Halkımız da kurban kesebilsin, et yiyebilsin diye, Biraz biz fedakarlık yapıyoruz, Biraz da alıcılarımız fedakarlık yaparsa üretici olarak bizler ayakta dururuz. Beraber bir şekilde yapıp gideceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.
 
“Millet izin süresi uzun olunca tatile gitti”
 
Küçükbaş hayvan satıcısı Mehmet Kuş ise "Bu seneki fiyatlarımız iyi. Bu sene fazla talep yok. İzin süresi uzun olunca millet tatile gitti. Cumartesi-Pazar bekledik bekledik. Kimse gelmedi. Hayvan satışları durgun. Piyasalar ölü. Gelen giden yok. Fiyatlarımız uygun 1.100 TL ile 1.200 TL arasında fiyat çekiyoruz. En yüksek fiyatımız 1.300 TL. Fiyatlarımız uygun ama gelen giden yok” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi