Kurban Bayramı'nda emekliye ikramiye

EKONOMİ 17 Temmuz 2019 15:34
Videoyu Aç Kurban Bayramı'nda emekliye ikramiye
A
a

Dini bayramlarda emeklilere ikramiye verilmesi üzerine, düzenleme geçen yıl hayata geçmişti. Bu düzenleme ile birlikte emekliler her dini bayram 1000 TL'lik ikramiye almıştı. İkramiye alacak olan emekliler bankalardan hesaplarına yatan paraları çekmişlerdi.

Emeklilere her dini bayramda ikramiye verilmesine yönelik düzenleme geçtiğimiz yıl hayata geçmiş, bu süreçte emekliler dini bayramlarda 1000 TL'lik ikramiye almışlardı. Ramazan bayramında ikramiyelerini bankalardan çeken emekliler kurban bayramında herhangi bir aksama olup olmayacağını merak etmeye başlamış, kısa süre sonra ise emekli ikramiyelerinde ödeme sıkıntısı olmayacağın yönelik açıklamalar gelmişti.

Geçtiğimiz aylarda, ekonomik sıkıntılardan dolayı emekli ikramiyelerinin ödenmeyeceğine yönelik sosyal medyada ve bazı internet haber sitelerinde çıkan haberler emeklileri 'Bu bayram ikramiye ödenmeyecek mi?' sorusuna itmişti.
Emekli ikramiye ödemelerinde herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Bu yıl 11 Ağustos 2019 Pazar gününe gelen Kurban bayramında da emeklilere ikramiye ödemesi yapılacak. Emekli ikramiye ödemeleriyle ilgili tüm duyurular SGK'nın resmi sayfasından takip edilebilecek. 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi