KURASIZ İŞÇİ ALIMINA TEPKİLER BÜYÜYOR

GÜNDEM 20 Eylül 2018 09:47
Videoyu Aç KURASIZ İŞÇİ ALIMINA TEPKİLER BÜYÜYOR
A
a

Karaman İŞKUR tarafından Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne alınan işçilerin kurasız şekilde alınması tepkiye neden oldu.

Daha önceki İŞKUR alımlarının Noter kurası ile alındığını belirten vatandaşlar “İş umuduyla İŞKUR’a başvuru yaptık. Her yıl noter kurası ile alım yapılıyordu. Hangi kriterlere göre alım yapıldı bir anlam verememiyoruz, dayınız var ise işiniz oluyor,gece yarısı liste asılıyor , bir umut geldik baktık ismimizi göremiyoruz birçok isim bize tanıdık geliyor, İŞKUR alımlarının kura ile yapılmasını istiyoruz.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

LİSTEDE SOYADI BENZERLİKLERİ VAR

Karaman Merkez Milli Eğitim TYP Asil listesinde yer alan 164 kişinin bazılarının soyadının benzerlikleri dikkat çekiyor.
 

İŞKUR TYP KATILIMCILAR NASIL SEÇİLMEKTEDİR?

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir.

Noter kurası yöntemi,
Liste (başvuranlar içinden mülakat ya da iş ve meslek danışmanlığı sonucu katılımları uygun görülenlerin belirlenmesi) yöntemi,
Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi