KMÜ İLE KTSO ARASINDA İŞBİRLİĞİ PRTOKOLÜ

GÜNDEM 5 Aralık 2018 09:58
Videoyu Aç KMÜ İLE KTSO ARASINDA İŞBİRLİĞİ PRTOKOLÜ
A
a

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) arasında işbirliği protokolü imzalandı. KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ve KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan arasında imzalanan protokole göre kamu-üniversite-sanayi arasındaki işbirliği, somut adımlarla güçlendirilecek.

Üniversitenin bilimsel potansiyelinin yanı sıra bilgi birikimi ve altyapı imkânının yapılacak olan ortak çalışmalar ile sanayi kuruluşlarına aktarılmasını öngören protokol ile Karaman’da hizmet veren firmaların Ar-Ge ve inovasyon ağırlıklı çalışmalara yönlendirilmesi ve bu sayede yapılan çalışmaların ekonomik değere dönüşmesi hedefleniyor.
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, protokolün hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Protokol ile üniversitemiz bünyesindeki enstitülerde lisansüstü eğitim yapan öğrencilerimizin kamu ve sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda sektördeki uygulamalara yönelik lisansüstü tezlerin hazırlanmasını amaçlıyoruz. Bu şekilde kamu-üniversite-sanayi işbirliğinin daha da geliştirilerek örnek bilimsel projelere imza atılması en büyük arzumuz.

Projenin olgunlaşmasında ve protokol haline getirilmesinde emeği geçen Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KUSİ) İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Kadir Sabancı ve KMÜ Proje Teknoloji ve Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Murat Yıldız’a teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi