KIRKPINAR'DA KIRK NEFES

GÜNDEM 23 Aralık 2019 15:50
Videoyu Aç KIRKPINAR'DA KIRK NEFES
A
a

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 22 Aralık Pazar günü Mersin ili Mut ilçesine bağlı Kozlar yaylası yakınlarındaki Kırkpınar ve Mavga Kalesi gezisi gerçekleştirdi.

KARDOF Yönetim Kurulu üyesi Mehmet İssi yaptığı açıklamada: "Kulüp binası ve Aktekke Meydanı'nda toplanarak gerekli hazırlıklar sonrası saat:08.00 civarı yolculuk başladı. Alahan'da kahvaltı molası verildi. Etkinlik başlangıç noktasına varıldı ve kulüp başkanı Yakup Tamer Çıtlak'ın yaptığı konuşma ve kısa bir tanışmadan sonra yürüyüş başladı. Kırk kişilik kalabalık bir grup olarak yer yer iniş ve çıkışlarla devam eden yürüyüşün ilk etabı Kırkpınar'da sona erdi. Yemek molası ve fotoğraf çekimi için zaman ayrıldı.

Doğaseverler dere kenarlarında manzarayı fotoğraflayıp güzel anılar biriktirdiler. yürüyüşün ikinci etabı için Kozlar yaylasına geçildi. Etrafı uçurum olan Selçuklu dönemine ait Mavga kalesine zorlu bir yürüyüş sonrasında varıldı. Zirvede çay, atıştırmalık ve fotoğraf çekimi için zaman ayrıldı.

Yine zorlu ama kısa süren bir yürüyüş sonrası kaleden dönüş gerçekleşti. Araçlara binilerek Mut'a varıldı ve günün yorgunluğu tantuni ile atıldı. Sonrasında Karaman'a dönüldü. Keyifli bir gün geçiren katılımcılar yönetime teşekkürlerini sundular." dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi