Karamollaoğlu: Belli yerlerde dirsek teması olabilir

GÜNDEM 26 Kasım 2018 22:57
Videoyu Aç Karamollaoğlu: Belli yerlerde dirsek teması olabilir
A
a

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Saadet Partisi genel merkezinde görüştü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu görüşmesi için Saadet Partisi genel merkezine geldi. Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti. Görüşme sonrası iki lider açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "Yerel seçimlerde ittifak olmayacağını daha önce söylemiştik. Ancak belli yerlerde dirsek teması olabilir" dedi.
Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın karşıladı. 
Görüşmenin ardından iki lider açıklamalarda bulundu.
Kemal Kılıçdaroğlu, Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi'ne teşekkür etti.

Yaklaşık 1 saat görüşmenin ardından kısa bir açıklama yapan Karamollaoğlu, "Genel bir ittifak söz konusu değil" dedi.

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Mümkün olduğu kadar seçim bölgesinde seçime girme kaygısı içinde bulunacağımızı özellikle Anadolu'da dirsek temasında bulunabileceğimizi açıklamıştık. Bu kararlılığımız sürüyor. İnşallah seçimler milletimiz için hayırlı olur.

SALICI RANDEVU TALEBİMİZ OLACAK DEMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta MYK toplantısı devam ettiği sırada gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, bir gazetecinin "Saadet Partisi ile de bir görüşme trafiği planlanıyor mu?" sorusuna Saadet Partisi'ne ilerleyen günlerde bir randevu talebimiz olacak. Saadet Partisi ile görüşmeler genel başkan düzeyinde olacak." diye cevap vermişti.

YERELDE İTTİFAKLARIN SÖZ KONUSU OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİK 

Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşmenin sorulması üzerine ise "Sayın Kılıçdaroğlu bir görüşme talebinde bulundu. Önümüzdeki hafta başında görüşebiliriz. Biz ittifaklarla ilgili kanaatlerimizi daha önce duyurmuştuk. Mahalli seçimlerde ittifakların söz konusu olmadığını ancak seçim bölgeleri bazında birtakım dirsek temaslarının olabileceğini söylemiştik." ifadelerini kullandı. 

İTTİFAK DEĞİL, SEÇİM BÖLGELERİNDE DİRSEK TEMASI OLABİLİR

21 Kasım'da partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, bir gazetecinin, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz. Ve Millet İttifakı yeniden bir araya gelir mi?” sorusuna, “İttifaklar sıkıntılı dönemlerde olur. Tek başına sorunun çözülemeyeceğini gördüğü zaman siyasi partiler ittifaklara gider. Ben bunu yadırgamam. Geçmişte birbirlerine söylediklerini dikkate alırsak hiç birbirinin yanına gelmemeleri gerekiyor. Ondan sonra birbirlerinin yanına geldiklerine, bunda bir şey görmüyorum. Otururlar, konuşurlar, anlaşırlar bunun bizim için bir önemi yok. Öbür taraftan Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’le görüştü. Bizi de ziyaret edeceğini söyledi. Kapımız herkese açık. Yerel seçimler, partiler genel merkezler nezdinde yapılacak ittifaklara pek uygun değil. Ama seçim bölgelerinde dirsek teması olabilir” diye cevap vermişti.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi