KARAMAN’A ACEMİ BİRLİĞİ GELİYOR

GÜNDEM 4 Ağustos 2018 15:22
Videoyu Aç KARAMAN’A ACEMİ BİRLİĞİ GELİYOR
A
a

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Ankara, İstanbul ve İzmir'deki tabur, alay ve tugay seviyesindeki acemi birliklerinin küçük şehirlere taşınması ve mevcut kuvvet yapısının yeniden konuşlandırılması için başlattığı çalışmalara hız kazandırdı. TSK'nın, birliklerin durumunu gözden geçirdiği öğrenildi.

 
Askeri birliklerin  küçük illere taşınması ile  Anadolu şehirlerinde hizmet sektörü gelişecek, işsizlik azalacak ve metropol kentlere göçün önüne geçilecek. Askerî birliklerin büyükşehirlerden nüfusu az şehirlere kaydırılması çalışmalarında sona gelindi. Genelkurmay Başkanlığı'nın teknik hazırlığını yaptığı plana göre; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyükşehirlerdeki stratejik önemde olmayan birlikler, nüfusu az, gelişmişlik seviyesi düşük şehirlere taşınacak.  Kısa ve orta vadede askeri birlikler büyükşehirlerden kaydırılacak. Uzun vadede ise büyük ölçekteki acemi-usta birlikleri de büyükşehirlerden taşınacak. Büyükşehirlerde sadece komutanlıklar ve stratejik savunma kriterleri olan birlikler kalacak. Askeri birliklerin büyükşehirlerden taşınmasında kazan-kazan tavrı hakim olacak.

Büyükşehirler kalabalıktan ve trafikten kurtulmuş olacak. Küçük ise şehirlere bu taşınma ile birlikte ekonomik bir canlılık gelecek. Askeri birliklerin yer değiştirmesiyle sanayi ve turizm geliri olmayan Anadolu şehirlerinde hizmet sektörü gelişecek. Böylece işsizlik azalacak ve metropol kentlere göçün önüne geçilecek.

Karaman’da bir acemi birliğin yer almasının, Karaman kent ekonomisi için büyük önem taşıyacak. Bu arada Karaman’ın tanıtmanın da ayrıca bir fırsatı yakalanmış olacak.
 
Taşınacak birlikler

Ankara Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Batıkent'teki Jandarma Okullar Komutanlığı, Mamak'taki Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Okul Eğitim Merkez Komutanlığı, İstanbul Küçükyalı'daki İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ile Tuzla'daki piyade okul Komutanlığı'nın taşınacak birlikler arasında olması bekleniyor. İzmir'de de Narlıdere'de istihkam okulu Er Eğitim Alayı, Bornova'da 10'uncu Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı, Seferhisar'daki Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı, Foça'daki  Jandarma Komando Er Eğitim Alayı ve Gaziemir'deki Ulaştırma Personel Okulu Ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nın taşınması öngörülüyor.

 
1000
icon
Atila Özkur 1 Aralık 2018 18:29

Yalan haberdir malum yerel seçim var unutulan karamanın azına bir kaşık bal bıraķın bunları 2 al geçit dev proje milli par lütfi elvan kongre merkezi vb şeyler yeter

0 0 Cevap Yaz
Oktay saraçoğlu 😉 6 Ağustos 2018 20:47

Valla. Çok güzel olur. Görevimizi memleketımızde icra ederız 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

0 0 Cevap Yaz
Abdulkadir Eken 6 Ağustos 2018 08:19

Hayırlı olsun KARAMAN İMİZA GEÇ kalmus bir pureje fakat iyi olur

0 0 Cevap Yaz
Dede 5 Ağustos 2018 19:05

Buda yalandir havalimani gibi

0 1 Cevap Yaz
Abdullah Gündağ 5 Ağustos 2018 18:19

Zaten 4 orduyu Özal denen yatamaz yerinde inşallah Karaman’dan kendi memleketi olan Malatya’ya kaydırarak enbüyük kötülüğü yaptı Işın çelebi sayesinde il vasfını kazandı . İyi olur tabiki esnafı hareketlendirir otelcilik kafe ve birçok sektör hareket görür

1 0 Cevap Yaz
Yakup özturk 5 Ağustos 2018 14:19

Karamana hayırlı olsun çöl güzel bir şey yapılmış olur

0 0 Cevap Yaz
muzaffer dogan 5 Ağustos 2018 13:08

Cok cok iyi olur ticret faliyet artar karaman tanimita faydasi olur

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat