Kamudaki araçlar değişiyor

EKONOMİ 7 Eylül 2018 11:13
Videoyu Aç Kamudaki araçlar değişiyor
A
a

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tasarruf hamlesi kapsamında kamuda kullanılan araçların artık Türkiye'de üretilen araçlardan tercih edilmesi için düğmeye bastı.


Berat Albayrak'ın kamuda kullanılan araçlar üzerinde düğmeye basmasının ardından gözler kullanılacak olan araçlara çevrildi. Edinilen bilgilere göre kullanılan araçların hem sınıfı düşürülecek hem de araç sayısı azaltılacak. Tasarruf hamlesinde en önemli değişiklik ise kullanılacak olan araçların Türkiye'de üretilen araçlardan olması oldu.
 
2018 yılı bütçesine bakıldığı zaman belediyeler dışında kamuda toplam 110 bin 131 adet taşıt bulunuyor. Bu rakamın bazı markaların yıllık satışlarından fazla olması, yerli üretim yapan markaların satışlarında ciddi ivmelerin görüleceğini gösteriyor. Kamuda şuanda kullanılan araçların büyük çoğunluğu seda karosere sahip otomobilleri kapsıyor.

Türkiye'de üretilen sedanlara bakıldığında da, bantlardan en üst segment olarak kompakt sınıf, yani c-segment sedanların indiği görülüyor. Söz konusu modeller ise Renault Megane, Toyota Coralla, Honda Civic ve Fiat Egea.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi