KALAYCI’DAN MEKTUP VAR

GÜNDEM 12 Mart 2019 15:29
Videoyu Aç KALAYCI’DAN MEKTUP VAR
A
a

Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı: “Mektupta yazdıklarım benim hemşehrilerime verdiğim bir sözdür, bir taahhüttür.”

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı, manifesto niteliğinde bir mektup kaleme alarak vatandaşlara vizyonunu, anlayış ve düşünce tarzını, hedeflerini ve ilkelerini anlattı.

Adaylık sürecinden itibaren farklı bir seçim çalışması yürüten, halka ulaşma noktasında alışılmışın dışında bir tarz ortaya koyan ve vatandaşların büyük beğenisini kazanan Kalaycı, bu kez de Karaman’daki her haneye bir mektup göndererek sahip oldukları belediyecilik anlayışını, hassasiyetlerini, ilkelerini ve şehrimizde yapmak istediklerini dile getirdi.  

 “Ben, Yeni Mahalle’den Merhum Zengenli Değirmenci İbrahim’in torunu, Muhtar Ahmet Kalaycı’nın oğluyum. Sizler gibi ben de ekmeğimi bu şehirde kazandım, bu şehirde paylaştım. Bu şehrin çeşmelerinden su içtim, hayatı bu şehirde öğrendim..” şeklinde başlayan mektup, şehrin hemen her kesimine hitap eden, sorunları ve çözüm yollarını ortaya koyan sıcak ve samimi cümlelerden oluşuyor.

Kaleme aldığı mektupta, kim olduğunu, neleri amaçladığını, nasıl çalışacağını ve vazgeçilmez ilkelerini dile getiren Kalaycı, “Ayrıştırmaya değil birleştirmeye, ötekileştirmeye değil kardeşlik duygularını pekiştirmeye, Karamanımızı Yunus Emre’mizin sevgi ve hoşgörü iklimine yakışır bir şehir haline getirmek için geliyoruz.” cümlelerine de yer verirken, hitap ettiği vatandaşlardan destek ve dua istedi.

Karaman’da bulunan her haneye isme özel olarak yazılan mektuplar hafta sonu itibari ile postaya verilirken hafta ortasında tüm vatandaşlara ulaşmış olması bekleniyor.

Konu ile ilgili olarak düşüncelerini ifade eden Başkan Adayı Kalaycı;

“Vatandaşlarımıza ulaşabilmek, kendimizi ve hedeflerimizi en iyi şekilde anlatabilmek adına bugüne kadar çok farklı çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Kendimizi daha iyi bir şekilde ifade edebilmek, kendi cümlelerimizle değerli hemşehrilerime hitap edebilmek için bu mektubu kaleme aldık ve kişiye özel olarak postaya verdik. Mektubumuzda çok fazla detaya girmeden kimliğimizi, hedeflerimizi, ilkelerimizi dile getirdik. Vatandaşlarımızdan Karaman’ın geleceğini düşünerek sandığa gitmelerini, bu şehrin daha fazla zaman kaybına tahammülü olmadığını belirttik. Mektupta belirttiğimiz tüm hususlar benim hemşehrilerime verilmiş bir söz, bir taahhüttür. Kendilerinden bu sözlerin takipçisi olmalarını istiyorum. İnşallah güzel günler bekliyor tüm Karaman’ı. Ben bu vesile ile değerli hemşehrilerime destek, ilgi ve duaları için tekrar teşekkür ediyor, esenlikler diliyorum” dedi.

1000
icon
Suat kürekçi 12 Mart 2019 17:22

Sevgili kardeşim....mektup....şimdi bu mektup ptt ile bizlere gelecek nostalji...inan ki telefon çıkalı mektup unutulmuştu....mesaj yoluyla haberleşme zirve yapmış..ama sen MEKTUP ile gönüllere giriyorsun..kapıda postacı getirmiş bir mektup...inanılmaz...insan inanamıyor..bu kadar kişiye mektup VALLAHİ senin gözlerinden öpüyorrum...ancak sen bizim KARAMANımıza...TÜRK DİLİNİN BAŞKENTİ KARAMANımıza BAŞKAN olursun yolun açık olsun kardeşim....yolun açık olsun....

1 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi