İYİ PARTİ SÜT BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

GÜNDEM 21 Kasım 2018 20:45
Videoyu Aç İYİ PARTİ SÜT BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ
A
a

İyi Parti teşkilatı İl Başkanı Bahadır Bayraç’ın başkanlığında Karaman Süt Üreticileri Birliğini ziyarette bulunarak Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Selim Akkuş’tan birliğin ve üyelerin sorunları ile ilgili bilgi aldı.

Birlik Başkanı Süleyman Selim Akkuş;  içinde bulundukları ekonomik koşulların kendilerini ve  süt üreticisini zor durumda bıraktığını  belirterek  “ ben şahsen 18 yıllık süt üreticisiyim,  birlikteki görevimden önce de bu işle uğraştım, bir çok ekonomik dalgalanmalar gördük ama böyle ağır bir kriz  görmedik.  2006 yılında kurulan birliğimizde üye sayımız  % 50 azaldı. İnsanlar bu işi bırakıyorlar,  sıkıntılarımız  ertelene  ertelene çıkmaza girdik. Süt tozunun ithali, tereyağı  ve bazı hayvansal ürünlerin ithali ve bunların ithaline getirilen  kolaylıklar yerli üreticiyi  bitirme noktasına getirdi.  Zirai krediler özel bankalara yönlendirildi,  İnanın şu anda satılık olmayan çiftlik yok, sorunlarımızı ve ne yapılması gerektiğini  Tarım Bakanlığı  yetkililerine bildirdik, ama çözüm bulunmadı,  bu gün üretici ve STK.ların bir önemi yok’’   diyerek sorunlarını  anlattı.
 
Yine Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Dorla’da ‘’Pazar konusunda daralma ve büyük oranda finansman sıkıntısı var,  Birliğin Süt verdiği kuruluşlardan uzun süredir ödeme yapılmadığını,  sanayicinin de darboğazda olduğunu belirterek  Tarım sektörünün incitildiğini,  birkaç ay  sonra daha büyük sorunların ortaya çıkacağını,  bu gün bu sorunların çözülmediği takdirde  yarın geç olacak ve bizler başka şeyler konuşuyor olacağız’’  diyerek sorunlarının acilen çözüme kavuşturulmasını  istedi.
 
İyi Parti İl Başkanı Bayraç”ta  İYİ parti olarak tarım ve hayvancılıkla ilgili  tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının  sorunlarını dinlemeye devam edeceğiz diyerek, bu sorunların  ülkenin topyekûn sorunu olduğunu ve en kısa zamanda genel merkeze iletileceğini ve  Meclis tarım komisyonunda ele alınmasını sağlayacaklarını, bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi