İşte Türkiye'de yaşayan mülteci sayısı

GÜNDEM 7 Ağustos 2019 16:20
Videoyu Aç İşte Türkiye'de yaşayan mülteci sayısı
A
a

Medya takip kurumu Ajans Press, Türkiye’de 3 milyon 643 bin Suriyeli mülteci yaşadığı açıklanırken bu yıl, Suriyeli mültecilerle alakalı 25 bin 827 basın haberi yapıldığı kaydetti.

Ajans Press'in 2019 yılı basın haberlerin bilgilerini derledi.  Yapılan araştırma sonucu Geçen yıl olan Suriyeli mülteciyle ilgili olarak yapılan  25 bin 827 basın haberinin bu yıl 56 bin 673’e çıktığı görüldü.
 
Son 8 yıldır Suriyeli mültecilerle alakalı bir milyona yakın haberin medyada yansıma bulduğu kaydedildi. ITS Medya ve Ajans Press'in haber içeriklerini analiz ettiği araştırma kapsamında medyada en çok ses getiren haber başlıkları ise, Suriyeli mültecilerin karıştığı olaylar, AB ile yaşanan mülteci krizi ve İstanbul'a artık Suriyeli mültecilerin alınmama kararı şeklinde olduğu görüldü.
 
GÖÇ İDARESİNDEN AÇIKLAMA
 
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Türkiye’de bulunan Suriyeli mülteci sayısı 1 Ağustos itibarıyla 3 milyon 643 bin 870 kişiye ulaştı. Türkiye 2012 yılında 14 bin 237 mülteciye ev sahipliği yaptı.
 
Suriyelilerin en çok yaşadığı yer ise 547 bin 943 ile İstanbul olarak belirlendi. Artan Suriyeli mültecilerle birlikte, Ağustos ayında Suriyeli gazeteci ve televizyoncular tarafından İstanbul'da Suriye TV kanalı kuruldu.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi