İCRAAT PROGRAMINDA KARAMAN İÇİN NELER VAR ?

SAĞLIK 4 Ağustos 2018 12:51
Videoyu Aç İCRAAT PROGRAMINDA KARAMAN İÇİN NELER VAR ?
A
a

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programında Karaman ile ilgili iki madde bulunmakta. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, "Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı" tanıtım toplantısında kabinesinin eylem planını açıkladı.

Açıklanan eylem planında Karaman'ı ilgilendiren "serbest bölge" ve "sıfır atık projesi" olmak üzere iki madde yer alıyor.

1- Yeni nesil Serbest Bölgelerin kurulması ve mevcut Serbest Bölgelerin katma değerli yatırım ve ihracata yönlendirilmesi maddesi kapsamında; yeni ihdas edilen Karaman Serbest Bölgesi'nin faaliyete geçirilmesi yolunda arazi ve altyapı planlaması tamamlanacak. 
2- Sıfır Atık Projesi uygulamalarının yaygınlaştırılarak 750 kamu kurumunda uygulamaya geçilmesi maddesi kapsamında Karaman Belediyesi sıfır atık projesi hayata geçirilecek. Ülke genelinde toplamda 20 adet katı atık toplama, taşıma, geri kazanım ve bertaraf tesisini kapsayan Katı Atık Programı’nın (KAP) başlatılacak.
 
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, "Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı" tanıtım toplantısında kabinesinin eylem planını açıkladı.
 
Madde Madde 100 Günlük Eylem Planı
 
'OVP Ağustos sonuna kadar ilan edilecek'
İlk 100 günlük icraat programını milletle paylaştıklarını belirten Erdoğan, Orta Vadeli Programı ağustos ayı sonuna kadar kamuoyuna ilan etmeyi planladıklarını açıkladı.
 
Başkan Erdoğan, 2019-2023 dönemine ilişkin stratejik plan çalışmalarına başladıklarını, kasım ayı sonuna kadar bunu da tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat