I. Ermenek Tarih-Toplum-Devlet Çalıştayı sona erdi

GÜNDEM 23 Eylül 2019 10:15
Videoyu Aç I. Ermenek Tarih-Toplum-Devlet Çalıştayı sona erdi
A
a

Ermenek Belediyesi ve 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü işbirliği ile Prof. Dr. Mustafa Kafalı anısına düzenlenen “Türklerde Devlet Felsefesi ve Yönetimi” konulu I. Ermenek Tarih-Toplum-Devlet Çalıştayı’na Ermenek halkı yoğun ilgi gösterdi.

Aralarında Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu,  Prof. Dr. Ümit Özdağ,  Prof. Dr. Ahmet Taşağıl ve Prof. Dr. Özcan Yeniçeri önderliğinde 50 ye yakın çok değerli akademisyenlerin katıldığı  Çalıştay 20-22 Eylül tarihleri arasında Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezinde  yapıldı.  Çalıştayın ilk oturumu Cuma günü 18:00 de saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Açılış Konuşmalarını Belediye Başkanımız Atilla Zorlu, Hemşehrimiz Prof.Dr Salim Cöhce, 21 Yüzyıl Enstütüsü başkanı İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ve düzenleme kuru adına Prof. Dr. İsa Özkan  birer konuşma yaparak ,bu çalıştayın geçtiğimiz günlerde vefat eden Prof.Dr.Mustafa Kafalı hoca anısına yapılmasından dolayı Belediye Başkanımız Atila Zorlu ve düzenleme komitesine teşekkür etti.

Çalıştayın yaklaşık 2 saat süren Birinci Oturumda Hun, Göktürk ve Uygur Dönemi Türklerde Devlet Anlayışı hakkında akedemisyenlerimiz tarafından katılımcılara bilgiler aktarıldı. İkinci oturum Cumartesi günü saat 09:00-10:00 arası, üçüncü oturum 10:00-12:00 arası ve son oturum  13:30-14:30 arası yapılan çalıştay son buldu. Çalıştaya katılan akademisyenlere Belediye Başkanımız Atila Zorlu tarafından günün anısına plaket takdim edildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi