Halk belediyelerden neden şikayetçi?

GÜNDEM 2 Eylül 2018 12:52
Videoyu Aç Halk belediyelerden neden şikayetçi?
A
a

AK Parti, yerel seçimler öncesi vatandaşların belediyelerin neden şikayetçi olduğunu araştırdı.

Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti, vatandaşların belediyelerden neden şikayetçi olduğunu araştırdı. Türkiye'yi kapsayan araştırma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, geçtiğimiz günlerde toplanan MYK’da masaya yatırıldı. Raporda aynı zamanda parti ayrımı yapılmadantüm belediyeleri içeriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gözlemlediği ve raporda yer alan şikayetlerin benzer olduğu da öne sürüldü.

AK Parti kaynakları, MYK’da değerlendirilen bu başlıkları şöyle sıraladı:

HOYRATLIK: Vatandaşlar şehir altyapılarında eksikliklerden şikayet ediyor. Bu altyapıların giderilmesi için ise yapılan çalışmalarda horatlıklardan şikayetler var. Belediye kazıyor ve yapıyor daha sonra başkası kazıyor. Vatandaşlar bu konuda bir rant olduğunu iddia ediyor.

ŞEHİR HAYATI KALİTESİZ: Şehir hayatında kalitenin düştüğünü söyleyen vatanadşlar belediyelerin kongre merkezi, kültür merkezi yaptığını fakat yürürken kaldırımdaki taşların oynadığından şikayet ediyor.

EN BÜYÜK SORUN RANT: Belediyelerle ilgili en büyük rahatsızlık yolsuzluk ve rant. Vatandaşlar plan tadilatları ve kentsel dönüşümden kaynaklanan rant olduğunu öne sürüyor.

BAŞKANA ULAŞAMAMA: Vatandaşlar en üst düzey yöneticiye ulaşamamaktan şikayetçi. Derdini anlatamayan vatandaş, sıkıntılarına ve şikayetlerine çözüm bulamıyor.

DENETİM SORUNU: Vatandaşlar belediye hizmetlerinin ve harcamalarının tam olarak denetlenmediği kanaatinde.

HİZMETLER SIRADANLAŞTI: En büyük eleştiri konularında birisi ise yapılan projelerin sıradanlaşması. Yapılan hizmetler ve projeler birbirini tekrar ediyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi