GÜL BAHÇESİ, AHMET YESEVİ CAMİİ İLE BİRLEŞTİ

GÜNDEM 5 Eylül 2018 09:29
Videoyu Aç GÜL BAHÇESİ, AHMET YESEVİ CAMİİ İLE BİRLEŞTİ
A
a

Karaman Belediyesi, şehir mezarlıklarında gerçekleştirdiği ve uyguladığı çalışmalarla vatandaşlarımızdan tam not almaya devam ediyor.

Mezarlıklar müdürlüğünce gerçekleştirilen cenaze hizmetleri kapsamında; Cenaze nakli, cenaze evlerine izzet ve ikram ile taziye çadırı hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.  Şehir mezarlığı içerisine kurulan güvenlik kameraları ile de herhangi bir olumsuzluğa karşı mezarlık alanı 24 saat izlenebiliyor.
 
Gül Bahçesi ve Ahmet Yesevi Camii Birleşti
 
Karaman Belediyesi tarafından projelendirilen ve yılsonuna açılası planlanan Ahmet Yesevi Camii ile Karaman Belediyesi Gül Bahçesi arasına yürüyüş yolu yapıldı. Aydınlatma ve yeşillendirme çalışması tamamlanan yol ile birlikte cami ve gül bahçesi birleşmiş oldu.
 
Tüm Mezarlıklar Elden Geçiriliyor
 
Mezarlıklar müdürlüğünce Şehir Mezarlığı, Kazalpa Mezarlığı, Tekstil Mezarlığı, Siyaser Mezarlığı, Zeyve Sultan Türbesi ve diğer türbelerde gerçekleştirdiği, mezarlık içerisinde bulunan zararlı otların temizlenmesi, çevre temizliği, yeni ağaçların dikimi, yenileme, bakım ve onarım çalışmalarına da devam ediyor.
 
Yine şehir mezarlığı içerisinde yapımı tamamlanan ahşap açık taziye evi de vatandaşlarımızı hizmetine sunuldu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi