Gezende Barajında Balık Katliamı Devam Ediyor

GÜNDEM 21 Nisan 2019 20:38
Videoyu Aç Gezende Barajında Balık Katliamı Devam Ediyor
A
a

KARAMAN | Ermenek ile MERSİN | Gülnar İlçeleri sınırlarında bulunan Gezende Barajı’nda Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığı 4/1 Tebliğ gereği yıl boyu yasak olmasına rağmen yöre halkı tarafından Misina Ağlarla Balık katliamı yapılmaya devam ediyor.

Balıkların üreme dönemi olması sebebiyle Sazangiller Familyasında Amatör Amaçlı avcılığın da yasak olduğu bu günlerde; bölgeye Alabalık avı için giden Amatör Olta Balıkçıları durumdan çok rahatsız.
 
Amatör Olta Balıkçıları konuyu ilgili Kurumlara bir çok kez dile getirmesine rağmen yıllardır; yörede ikamet eden vatandaşların Bot, Tekne ve Kayıklarla suya açılarak ağ seren kişilere hiçbir yaptırım uygulanmadığını, balık neslinin yok olma tehdidi ile karşı karşıya olduğunu dile getiriyorlar. Ağlarla yakalanan balıkların köylerde satıldığını, Baraj’da görev yapan özel güvenlik görevlilerinin de buna göz yumduğunu belirtiyorlar.
 
Gezende Barajı’nda Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığı yıl boyu yasak kapsamında olup, Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığı Sazangiller Familyasında 15 Mart – 15 Haziran tarihleri arasında yasaktır. Gezende Barajı’nda Amatör Amaçlı Olta ile Gökkuşağı Alabalığı avı ise yıl boyunca serbesttir. Baraj Gölü’nde Sazan, Siraz ve Alabalık türleri yaşam sürmekte olup, ayrıca kafeslerde Alabalık üretimi de yapılmaktadır.

1000
icon
Necip.bezmez 22 Nisan 2019 15:51

Gezende.barajinda.yillardir.katliam.yapan.o.yorehalkidir.....avcilar.koyu.13.hane.hepsinin.sandallarla.germeaglarlaticariamacli.balik.avciligi.yapilmaktadir

0 0 Cevap Yaz
Eyüp reis 21 Nisan 2019 20:46

Yıllarca uğraştım 2 yıldır gitmiyorum sağolsun konya dernek başkanı ilhan abim çok emek veriyor sonuna kadar yanındayım ordaki bohcaciliktir bitmesi lazim çok ağ cektitdik sağolsun komutanlarimiz tam destek verdi fakatttf bitmediler

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi