Esnaflar dikkat 18 bin TL cezası var!

GÜNDEM 23 Nisan 2019 14:47
Videoyu Aç Esnaflar dikkat 18 bin TL cezası var!
A
a

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın, poşet beyannamelerini nereye ve nasıl vereceğine ilişkin yeterince bilgilendirilmediğini belirterek, "Yüzbinlerce esnafımızın poşet cezasına çarptırılmaması için beyanname verme süresinin acilen uzatılması gerek" dedi.

Binlerce esnafı ilgilendiren işlem yarın son buluyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından yapılan açıklamada poşet için beyanname verme süresinin yarın son bulduğu gerekli işlemlerinin yapılmaması durumunda 18 bin TL para cezası uygulanacağı ifade edildi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Esnafımız beyannamenin nereye ve nasıl verileceği konusunda yeterince bilgilendirilemedi.

2872 sayılı Çevre Kanunu'na göre, poşet beyanı verme yükümlülüğünü zamanında veya tam olarak yerine getirmeyenlere önce tebliğ gönderiliyor ardından 18 bin 37 lira ceza veriliyor.Yüzbinlerce esnafımızın poşet cezasına çarptırılmaması için beyanname verme süresinin acilen uzatılması gerek."
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi