Elektrik ve doğalgaza zam!

1 Ağustos 2018 09:22
Videoyu Aç Elektrik ve doğalgaza zam!
A
a

EPDK, yarın milyonlarca elektrik ve doğalgaz abonesi ilgilendiren bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantı sonrasında Elektrikte yüzde 4-5, doğalgazda yüzde 9 düzeyinde bir zam yapılması bekleniyor.

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam kapıda. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), yarın “tarife” başlıklı tek gündem maddesiyle özel bir toplantı yapacak. Elektrikte yüzde 4-5, doğalgazda yüzde 9 düzeyinde bir zam bekleniyor. Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre, Enerji yönetimi, bu hafta milyonlarca elektrik ve doğalgaz abonesi ilgilendiren bir karar alacak. EPDK, yarın 1 Ağustos’tan geçerli yeni elektrik fiyatlarını görüşmek üzere bir araya gelecek. Kurul, perşembe günü de ikinci toplantısını yapacak. Toplantıda, enerji sektörünün genel ve güncel konuları konuşulacak. BOTAŞ’ın da yeni doğalgaz tarifeleriyle ilgili bir karar alması bekleniyor. BOTAŞ, gaz fiyatıyla ilgili kararını internet sitesinden kamuoyuyla paylaşıyor.

MALİYET BASKISI ARTTI

Elektrik ve doğalgazda; artan döviz kuru, petrol ve enflasyon nedeniyle ciddi bir maliyet baskısı bulunuyor. Enerji yönetimi, 1 enflasyonla mücadeleyi etkilemeyecek biçimde bir süredir enerji fiyatlarıyla ilgili alternatifli tarife çalışması yapıyor. Bu çalışmalar ışığında elektrik ve doğalgaz fiyatları belirlenecek.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat