EKMEĞE ZAM GELDİ

GÜNDEM 26 Ekim 2018 09:34
Videoyu Aç EKMEĞE ZAM GELDİ
A
a

Karaman’da bugünden itibaren 200 gram ekmeğin fiyatı 75 kuruştan 1 liraya yükseldi.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin aldığı kararın Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından ilimizde 200 gram ekmeğin fiyatı 1 lira oldu. Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ekmekteki artan maliyetler sebebiyle çalışma başlattı. Odalar tarafından yapılan çalışma sonucunda ekmeğin fiyatına zam yapılmasına karar verildi.

Teklif Ticaret Bakanlığına gönderilmesinin ardından Bakanlık fiyatı onayladı. Bakanlık Karaman’da ekmeğin kilogram fiyatının 5 lira olmasına karar verdi. Buna göre ilimizde satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 75 kuruştan 1 liraya yükseltildi. Fiyatların yarından itibaren geçerli olması bekleniyor. Zam kararı ise ekmek satıcılarına bırakıldığı öğrenildi. Buna göre bakkal ve marketler ekmeği zamlı yada devam eden rakabet nedeni ile eski fiyatından satması bekleniyor.
 

 
1000
icon
RAMAZAN KARTAL 26 Ekim 2018 13:30

Maaşallah, İndirim deyip, enfilasyonla mücadele deyip zamlarıda arka arkaya vatandaşa uygulayan bu marketlere firmalara kim ceza kesecek? Asgari ücretle geçinmeye çalışan vatandaşın cebindeki delik büyüktü,artık maaşı cebe koyunca direkt uçup gidiyor. Millet zorda vekili bakanı başkanı maaşına zam yapsın. YE KÜRKÜM YE DAVASI bu ülkede bitmez. Bu ülkede olan hep asgari ücret alan işçiye. Eh bu dünyanın birde diğer tarafı var...

0 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi