DAVUTOĞLU PARTİ KURACAK MI?

GÜNDEM 9 Eylül 2018 15:52
Videoyu Aç DAVUTOĞLU PARTİ KURACAK MI?
A
a

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı ve Yeniçağ gazete yazarı Ahmet Takan dün, "Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Bakanlar Mehmet Şimşek ve Ali Babacan yeni parti kurmak için kolları sıvadı." iddiasını köşesine taşımıştı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı ve Yeniçağ gazete yazarı Ahmet Takan, dünkü köşesinde "AKP hükümetlerinde üst düzey görevler alan " Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek"in yeni bir merkez parti kurmak için hazırlık içinde olduğunu" iddia etmişti. Takan yazısında, "Görüşmeler yapıyorlarmış. Acele etmiyorlarmış. Partinin resmi kuruluş tarihi olarak yerel seçimler sonrasını gösteriyorlarmış. Parti kurulduktan sonra 'ana muhalefet olacak' iddiasıyla..." ifadelerini kullandı.

"ABDULLAH GÜL İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR"

Takan yazısında "Soranlara, 'Abdullah Gül bu oluşumun içinde yok' diyorlarmış" ifadesini kullanırken "Gel de buna inan!.. Abdullah Gül'ün üçlüsü CHP'deki etkin ve de her tarafa küskün muhalif isimlerle de temasa geçmiş. Görüşmeler devam ediyor" diye yazdı.

MEHMET ŞİMŞEK'TEN YANIT GELDİ

Takan'ın bu iddialarına Eski Bakan Mehmet Şimşek, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yanıt verdi. Şimşek paylaşımında, "Şahsımla ilgili bu iddialar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor" diye yazdı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi