ÇİFTÇİMİZ BİZİ İYİ BİLİR

GÜNDEM 21 Temmuz 2018 20:18
Videoyu Aç ÇİFTÇİMİZ BİZİ İYİ BİLİR
A
a

Dün İbrala Barajından su almadıkları için Valilik ve DSİ'ye başvuran çiftçilerin su sorunu çözülerek olay tatlıya bağlandı.

Karaman Belediyesinin içme suyu projesi kapsamında İbrala Barajından su alması üzerine, tarlaları sulayamadıklarını söyleyerek Valililik ve DSİ müdürlüğüne başvuran çiftçilerin sorunu çözüldü. Konuyla ilgili olarak AK Parti Karaman İl Başkanlığı ve Milletvekili Selman Oğuzhan Eser basın açıklaması yaptılar.

Karaman AK Parti Teşkilatından yapılan açıklamada: “Sabahın erken saatlerinden itibaren muhtarlarımız ve çiftçilerimizden gelen suyun kesildiği bilgisi üzerine Karaman valisi Fahri Meral,il Başkanı Mehmet Er Milletvekillerimiz Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser, il Genel Meclis Başkanı Adem Kapar, Belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan, Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu  ile DSİ yetkilileri ve Sulama Birliği yetkilileri ile beraber önce Alaçatı arkasından Karaman Belediyesi ve akabinde Karaman Valiliğinde toplantılar düzenleyerek, sorunun gerekleri ve çözüm noktaları üzerine istişareler yapılarak en üst düzey yetkililere yapılan görüşmeler sonucunda çiftçimizin sorunlarını çözdük.” Milletvekili Selman Oğuzhan Eser’de bir açıklama yaparak, “Kahramanlık peşinde değiliz..” dedi.

Eser yaptığı açıklamada: ‘’DSİ ile çiftçilerimiz arasında dün yaşanan mesele DSİ bölge ve Genel Müdürlükleriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde çözülmüştür, biz çiftçiyiz ve çiftçimizin yanındayız, olaya müdahil olduk olması gerekeni yaptık. Bu bizim için bir başarı değildir, kahramanlık peşinde de değiliz, çiftçilerimiz bizi iyi bilir.” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi