Beli bükük üretici ne yapsın!

GÜNDEM 17 Nisan 2019 16:57
Videoyu Aç Beli bükük üretici ne yapsın!
A
a

Birçok çiftçiye haciz 2018 yılında itibaren çeşitli zorluklara karşılaşan çiftçilerin durumu son zamanlarda bir hayli kötüleşti. Üreticiler ektikleri ürünün maliyetindeki artıştan ve ürünün satıldıktan sonra gelen gelirin gideri karşılamamasından dolayı isyan etmiş durumda. Üreticinin beli gittikçe bükülüyor. Türkiye'nin dört bir yanında borcunu ödeyemeyen çiftçilerin bazıların

Geçtiğimiz sene 231 adet büyükbaş hayvan icradan dolayı satışa çıkarılırken 2019 yılının başından bu yana bu sayı yüzde 32 artarak 306 rakamına ulaştı. Daha senenin ilk çeyreğine girmemiz ile birlikte oluşan bu tablo çiftçilerin düştüğü durumun göstergesi.

ÇİFTÇİNİN NEYİ VARSA HACİZE GİTTİ

Üretimde sıkıntı yaşayan ve borca giren çiftçilerin elinde satışa çıkarılabilecek yada haciz yollanılacak mallarına işlem uygulandı. Bu malların içerisinde yarış atından, tavuğa kadar yetiştiriciliği yapılan canlı hayvanların çoğu bulunuyor.

2018 YILINDA İCRADAN SATIŞA ÇIKARILAN CANLI HAYVAN SAYISI ŞU ŞEKİLDE:2019 YILINDA İCRADAN SATIŞA ÇIKARILAN CANLI HAYVAN SAYISI ŞU ŞEKİLDE:icraburada.com Genel Müdürü Caner Çak yaptığı açıklamada ise “Taşıt ve gayrimenkul ihalelerinin dışında birçok farklı ürünün satışı gerçekleşmektedir. Bu satışlardan biri olan icradan canlı hayvan satışları ile sık sık karşılaştığımızı söylemek yanlış olmaz. Özellikle son dönemlerde bu sayının daha da arttığını ifade etmek isterim. Canlı hayvan satışlarının geneline baktığımızda büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve az da olsa yarış atlarının icralık olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye genelinde ise besiciliğin yaygın olduğu iller bu konuda ilk sıralarda yer almaktadır" ifadelerine yer verdi. 
Kaynak : SÖZCÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi