Başkan Zorlu Şehit Pilot’un Mezarını Ziyaret Etti.

GÜNDEM 29 Kasım 2019 11:42
Videoyu Aç Başkan Zorlu Şehit Pilot’un Mezarını Ziyaret Etti.
A
a

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu 09 Şubat 2001 yılında uçağı Ardıçkaya yakınlarına düşerek şehit olan Türkiye’nin ilk kadın şehit pilotu Ayfer Gök’ün mezarını şehidin doğum gününde ziyaret etti.

Belediye Başkanı Zorlu ve beraberinde Hayati ve İlhami Etci ile birlikte mezarı yapan Hikmet Demircanı’ı ziyaret etti.Daha sonra hep birlikte Koçaş ormanında bulunan ve 15 km uzaklıkta 1900 rakımdaki Şehidin mezarına gittiler.Şehid için Yasin okundu.Fatiha verildi.Başkan Zorlu yaptığı açıklamada; Hikmet Amcamızın bu duyarlı davranışı hepimizi duygulandırdı.Onurlandırdı.Bizim insanımız vatan,millet,bayrak, şehid konularında çok hassastır.Bu mezarın çevre düzenlemesini yapacağız.Şehide yakışır bir şekilde anıt mezar haline dönüştüreceğiz. Hikmet amcadan Allah razı olsun “dedi. Ziyaret esnasında duygulu anlar yaşandı.Başkan Zorlu Hikmet Demircan’a Türk Bayrağı ve Kur’anı Kerim armağan etti.

Hikmet Diricen uçağın düştüğü yerde gezerken şehide ait bir kaç parça bulmuş ve onu o bölgeye gömerek mezar yapmıştı.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi