Atık Su Arıtma Tesisi’nde mimari kısım tamamlandı

GÜNDEM 20 Haziran 2019 19:40
Videoyu Aç Atık Su Arıtma Tesisi’nde mimari kısım tamamlandı
A
a

Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, İller Bankası yetkilileri ile birlikte yapımında sona yaklaşılan Atık su Arıtma Tesisi’nde inceleme yaptı.

İller Bankası Konya bölge müdürü Yüksel Demirci ve beraberinde gelen kontrol mühendisleri tesis inşaatını gezerek Başkan Büyükkarcı’dan bilgi aldı. Tesisin mimari kısmının tamamlandığını söyleyen Başkan Yüksel Büyükkarcı, ‘’Elektrik, mekanik ve otomasyon etabına başlandı’’ dedi. Yüksel Büyükkarcı; ‘’ İlçemiz Atıksu Arıtma Tesisi Biyolojik Arıtma olarak, 275 m3/gün kapasiteli, oksidasyon hendeği tipinde uzun havalandırmalı aktif çamur prosesi seçilmiştir.
5 bin kişilik atık su temizleme kapasitesine sahiptir.

Kişi başı günlük su tüketimi 80 lt/kişi-gün olarak alınmıştır. Atık su arıtma verimi %95 ler mertebesindedir. Projelendirilen bu proses kapalı devre bir döngü sistemi olduğundan çevreye herhangi bir koku, atık, aerosol vs etkisi yoktur. Atık su arıtma tesisi ile çeşitli kullanımlar sonucunda atık su haline dönüşen suyun, boşaltıldığı ortamın doğal, kimyasal, bakteriyolojik ve ekolojik özelliklerine zarar vermemesi sağlanacak” diye konuştu.

Başkan Yüksel Büyükkarcı ayrıca, tesisin bu çalışma temposu içerisinde 3 ay gibi bir sürede tamamlanarak işletmeye alınacağının öngörüldüğünü söyledi.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi