ARSIZ HIRSIZ KAMERALARA YAKALANDI

GÜNDEM 30 Kasım 2018 20:36
Videoyu Aç ARSIZ HIRSIZ KAMERALARA YAKALANDI
A
a

Karaman’da bir kişi, tamire bıraktığı telefonu almaya geldiği bayide, tezgahta bulunan 1 cep telefonunu çaldı. Hırsızın rahat tavırları ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Hırsızlık olayı, 1 ay önce Külhan Mahallesi Kemal Kaynaş Caddesi üzerinde bulunan bir cep telefonu bayisinde yaşandı. Alınan bilgiye göre, Mehmet Ali Seven’e ait telefon satışı ve tamiri yapılan iş yerine telefonunu tamire bırakan kimliği belirsiz kişi,  iki gün sonra telefonunu almak için işyerine geri geldi. Ellerindeki poşetle işyerine giren hırsız, çalışanların tamirat yapıldığı bölümde olmasını fırsat bilerek, ellerindeki poşetleri yere koyup telefonların bulunduğu camekanlı vitrinin bulunduğu alana yöneldi.

Çalışanlara hiç ses çıkarmadan camekandan yaklaşık bin 500 lira değerinde bir telefon alan hırsız, soğukkanlılıkla ceketinin iç cebine koydu. Daha sonra yere koyduğu poşetleri alarak işyerinden çıktı. İşyerinin önünde bir iki adım attıktan sonra tekrar işyerine giren hırsız bu sefer çalışanlara seslenerek onların işyerinin ön kısmına gelmesini sağladı. Çalışanlardan bir kişiye daha önce tamirat için telefon bıraktığını söyleyen şahıs, tamir edilen telefonunu alıp tamirat ücretini ödedikten sonra elindeki poşetlerle birlikte oradan ayrıldı.

Telefonu standa göremeyince şüphelendiklerini söyleyen iş yeri sahibi Seven, “Telefonu önce başka yere koyduğumuzu zannettik, ancak baktığımızda hiçbir yerde bulamadık. Sonra ise iş yerimizin güvenlik kamera kayıtlarını izlemeye başladık. Görüntülerde telefonun çalındığını fark ettik. Sonrası ise Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayette bulunduk” diye konuştu. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi