ARİFE BEREKETİ İLE GELDİ

GÜNDEM 20 Ağustos 2018 17:32
Videoyu Aç ARİFE BEREKETİ İLE GELDİ
A
a

İslam alemi 21 Ağustos Salı günü Kurban Bayramı'nı idrak edecek. Kurban Bayramı öncesi alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar çarşıya ve pazara akın etti.

ARİFE BEREKETİ İLE GELDİ
Bayramlık alışverişini yapmaya başlayan vatandaşlar esnafı da sevindirdi. Aileler alışverişe çıktı, Karaman'da çarşı pazarı arife bereketi sardı. Hazırlıklara günler öncesinden başlayanlar da vardı, bütün işi son güne bırakanlarda... Şeker, çikolata tezgahları  sık sık yenilendi, bayramlıklar itinayla seçildi.
 
Bütün yurtta olduğu gibi Karaman'da da arife telaşı vardı. Çarşı pazarda büyük hareketlilik yaşandı.
 
Bayram için ayakkabı ve kıyafet almak isteyenler yorulmayı göze aldı. Vatandaşlara her türlü imkânı sağlayan esnaf hazırlıklarını günler öncesinden yapmıştı. Ağırlık çocuk ürünlerineydi ama tezgâhlarda yok yoktu.
Genel anlamda bakıldığında esnaf kazançtan, vatandaş ise aldığı ürünlerden mutluydu.
Arife günü yoğunluğun yaşandığı bir diğer adres ise şekercilerdi. Bayramda misafirlerini şekerle uğurlamak isteyenler poşet poşet aldı şekerlerini...
 
Kurban Bayramı dolayısıyla yeni bıçak alanlarda vardı eski bıçağını biletenlerde...

Otopark sıkıntısı yine gündemde

Kentte vatandaşların bayram öncesi şikayetçi oldukları konuların başında yine otopark sıkıntısı ve trafik yoğunluğu yer aldı. Her bayram arifesinde yaşanan sıkıntıların en başlıcası olarak hafızalara kazınan durum Kurban Bayramında da değişmedi. Şehirdeki araç yoğunluğu iki katına çıkarken, trafik ekipleri şehir merkezinde yaşanan yoğunluğu kontrol etmek için büyük çaba sarf ediyorlar.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi