AK Parti’de büyük gün!

GÜNDEM 24 Kasım 2018 09:46
Videoyu Aç AK Parti’de büyük gün!
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul, Ankara, İzmir’in de aralarında olduğu 40 ilin belediye başkan adaylarını bugün açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde göstereceği adaylardan ilk grubu büyük bir törenle kamuoyuna duyuracak. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde bugün saat 14:00’de düzenlenecek tören öncesi belirlenen başkan adaylarına adaylıkları bildirildi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, hafta ortasında bugün 40 belediye başkanı adayının açıklanacağını söylemişti. Ancak dün bu sayının 50’ye çıkabileceği kulislere yansırken isimlere ilişkin liste de dolaştı. İddialar üzerine Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, teşkilata bir yazı göndererek adayı açıklanacak il sayısının 40 olduğunu tekrarladı. Ünal, kalan illerin belediye başkan adaylarının ise önümüzdeki hafta açıklanacağını bildirdi.

AÇIKLANMASI BEKLENEN İLLER

İstanbul ve İzmir’in yanı sıra bugün AK Parti’nin adaylarını açıklamayı planladığı 40 şehir içinde Antalya, Bolu, Denizli, Düzce, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Kayseri, Kırıkkale, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Ordu, Samsun, Tokat’un bulunması bekleniyor. Kulislerde dile getirilmesine karşın Ankara adayının açıklanmayacağı konuşuluyor.

KAYYUM DA VAR İŞ ADAMI DA

Erdoğan’ın açıklayacağı belediye başkan adayları içinde kayyumların da olduğu konuşuluyor. Mevcut belediye başkanlarının da yer aldığı listede, doktor, bakan yardımcısı, eski bakan, il başkanları ve iş insanları dikkat çekiyor. Geriye kalan illerin yanı sıra büyükşehirlerdeki ilçe belediyeleri için aday tespitlerine ilişkin çalışmalar ise devam ediyor. AK Parti bir iki aday arasında kalan yerleri tekrar vatandaşa sorarak o şehrin adayını belirliyor. Ay sonuna veya aralık başına kadar buralarda da adayların belirlenerek seçim çalışmalarına başlanması bekleniyor.

 
1000
icon
Ali Dursun 28 Kasım 2018 10:31

Aday adaylığı hikaye aday zaten baştan belli oluyor. Ankarada yalan yanlış kulislerle halkın tanımadığı insanlar bir bakmışsın başlarına yönetici oluveriyorlar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi